پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

طرح رایگان استعداد یابی تنیس روی میز شهرستان بویراحمد شروع شد.

به گزارش ریواس جنوب،ورزش تنیس روی میز یکی از محبوبترین ورزشها است چراکه به دلیل سادگی، به عنوان یک فعالیت و تفریح سالم به راحتی قابل اجرا است و برای غنی سازی اوقات فراغت اکثر گروههای سنی، مناسب میباشد بنابراین در جامعه و مدارس کشور از استقبال خوبی برخوردار است.

تهیه آسان وسایل آن از جمله میز، راکت و توپ، فضای محدود و کوچک، تکنیکهای فراوان و ظریف و سطح نیاز آمادگی بدنی پایین این ورزش، باعث شده است که تنها ورزشی باشد که همه گروههای جانباز و معلولین قادر باشند به آن بپردازند.

سید مهرداد موسوی رئیس تنیس روی میز شهرستان بویراحمدگفت:  جنسیت در ورزش تنیس روی میز نقشی ندارد و دختران هم مانند پسران میتوانند از این رشته ورزشی استفاده نمایند.
وی گفت: در اماکن مختلفی مانند منازل و پارکینگ آپارتمانها، در یک اتاق کار و یا در باغ و فضاهای روباز تفریحی، پارکها، کنار ساحل دریا، سالنهای چند منظوره و خیلی جاهای دیگر میتوان به بازی تنیس روی میز پرداخت.
موسوی افزود: میزان آسیب دیدگی در این ورزش بسیار اندک است و از جمله ورزشهای کم خطر است، از اینرو در هنگام بازیهای تفریحی و مسابقه نیاز به مربی و یا مراقبت خاصی ندارد و  ورزش تنیس روی میز مورد علاقه ورزشکاران سایر رشته های ورزشی نیز میباشد، به صورتی که در برنامه های تمرینی و آماده سازی مربیان سایر رشته های ورزشی، دیده میشود و از آن به عنوان زمانی برای تفریح، رفع خستگی، آرامش خاطر و اصل لذت بردن از ورزش، استفاده میکنندو حتی در بعضی رشته های ورزشی )مانند دروازه بانهای فوتبال و هندبال و…( به منظور ارتقای بعضی از فاکتورهای آمادگی جسمانی مانند سرعت، سرعت عکس العمل و افزایش قدرت دید ورزشکاران بهره میبرند.

وی در پایان گفت: در طرح استعداد یابی برای سنین ۵ الی ۱۰ سال زیر نظر مربیان برجسته سطح یک جهانی تدابیر ویژه ای در نظر گرفته شده است که متقاضیان می تو انند به آدرس راهنمایی رجا ۵ مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن۰۹۱۷۵۴۲۱۴۳۲ تماس بگیرند