“در هوای هوای مطبوع بهارستان” ؛ لشکر کشی برخی چهره های همیشه مدعی کهگیلویه برای انتخابات مجلس در بهبهان


پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/ ادریس کشاورز
یادداشت سیاسی ؛ گاهی دوستی به مزاح می گفت ؛ “دهدشتی ها مشکل لاینحل انتخابات خود را حل کرده و برای نجات مردم بهبهان و آغاجاری به این حوزه انتخابیه لشکر کشی می کنند” ؛ حرف خنده دار وطنز  تلخی است ،  حکایت صندلی دوستی برخی سیاسیون ناکارآمد کهگیلویه ای است که هوای مطبوع مجلس شورای اسلامی و صندلی سبز و مخملی بهارستان گاها آنها را هوایی می کند و با گذر از دهدشت و لنده برای رسیدن به این آرزوی همیشه محال خود به بهبهان رفته و ضمن بدنام کردن مردم کهگیلویه در  بهبهان و با صرف هزینه های میلیاردی دست از پا درازتر به شهر و دیار خود باز می گردند تا فرصتی دیگر و احتمالا شکستی دیگر……………

عجیب ترین قسمت این داستان تلخ آنجاست که همین مدعیان نجات بهبهان هیچگاه نه در بهبهان زندگی کرده و نه شناختی از بهبهان و آغاجاری و مردمان آن دیار دارند و همواره برای رسیدن به اهداف  خود حرف ها و ادعاهای دارند که هوش و فراست فردوسی در شاهنامه در مقابل  زیباآرائی غیر واقعی با کلمات این جماعت همیشه مدعی و نابلد ، مقهور و مبهوت  می شود.

کسی که برای توسعه شهر و دیار خود هیچ کاری نکرد یعنی اصلا در قد و قواره این کار نبود چگونه و با چه ابزاری می خواهد برای بهبهان و مردم بهبهان کاری کند ؟

شخصیت سیاسی که بزرگترین و مهم ترین کاری که انجام میداد مدیریت یک نهاد غیر اجرایی مناسبتی بود و تخصص و مدرک دانشگاهی آنچنانی ندارد دقیقا برای مردم بهبهان و آغاجاری توضیح دهد برای چه می خواهد رژه ای از خودروهایی با پلاک شهر و شهرهای زادگاهش وقت انتخابات به بهبهان گسیل کند و قبل آن با برگزاری جلسات روزانه و شبانه آرامش شهر را به بریزد؟

آیا تجربه تلخ نمایندگی یک کهگیلویه ای در بهبهان که با هزار اما و اگر و ده ها حاشیه به دنبال داشت و از قضا عملکرد خوبی هم نداشت برای شما درس عبرت نمی شود؟

آیا تجربه تلخ موانع تراشی و ممانعت برخی از چهره های مدعی کهگیلویه برای ضرغامی بهبهانی زاده و بهبهانی زیسته و بهبانی مانده برای شما درس عبرت نشد ؟

هدف شما از حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی قطعا نه برای خدا نه برای مردم بهبهان که قطعا برای تحقق آرزوهای است که در کهگیلویه به بار ننشست و این بار تبر به دست دنبال تخریب امید مردم بهبهان و آغاجاری هستید  که اگر نبود حضور امثال شما، بهبهان امروز به جای داشتن نماینده ای ضعیف ،ناتوان و نا کارآمد به نام کشتزر ،محمود رضای ضرغامی را داشت که هم پتانسیل داشت هم توانایی و هم مردم بهبهان دوستش داشتند و دارند وسالها آنجا زندگی کرد و شهر و دیارشان را خوب می شناسد….

این روزها به مانند همه سال های قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبرهای خوبی از حضور برخی چهره های مدعی و ناکارآمد کهگیلویه ای برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در بهبهان به گوش نمی رسد و انگاری علاوه بر عده ای که همواره سودای حضور دارند این بار چهره های ضعیف دیگری چنین قصدی دارند و تاسف باید خورد که عده قلیلی از مردم کهگیلویه بزرگ که خود غرق هزاران مشکل و گرفتاری هستند نیز آنها را همراهی می کنند.

تاکید می گردد بهبهانی ها حق دارند نگران باشند و دلخور ؛ چرا که میدان بازی به شکلی طراحی می شود و بازیگرانی در آن مشغول بازی هستند که نه بهبهان را می شناسند و نه اساسا در بهبهان زندگی کرده و نه دل برای آبادانی و توسعه بهبهان می سوزانند.

به مردم بهبهان باید حق انتخاب بدهید و فرصت انتخاب نماینده مجلس را برای آنها محدود و سخت نکنید و اگر طبابت بلدین و درد شناسید مگر در کهگیلویه ،لنده و دهدشت کم درد و مرض وجود دارد؟ اجازه دهید مردم بهبهان و آغاجاری خود برای خود و برای شهر و حوزه انتخابیه خود تصمیم بگیرند و خیل عظیم مردم را برای رسیدن به مقاصد خود روانه بهبهان نکنید که گاه انتخابات مانند لشکری آواره و پریشان کوچه به کوچه و خیابان به خیابان برای تحقق آرزوهای هرگز محقق نشده شماها تلاش کنند ،زخم زبان بشنوند و در آخر سرافکنده و مایوس به شهر و دیار خود بازگردند تا وقتی دیگری و سو استفاده ای دیگر…………

نظرات

2 دیدگاه
--- (دیدگاه های شما، به ترتیب جدیدترین ها، از دیدگاه جدید به قدیمی، مرتب می شوند)

  1. ناشناس گفت:

    واقعا مطلبی بسیار دقیق و منطقی بود

  2. همشهری گفت:

    مجموعه ای از افاضات. بهبهانیها خودشون کشت زر را انتخاب کردند حالا شما چرا این قدر عقده ای می نویسی؟

پاسخی بگذارید