پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مخالفان نماینده بویراحمد و دنا از یک سو و مخالفان مدیر جوانی که به گواه کشاورزان دنایی، بی‌ادعا از وقتی با حکم الیاس تاج‌الدینی به سی‌سخت رفته، خیلی‌ها را به آینده کشاورزی این منطقه امیدوار کرده است، دست در دست هم گذاشتند تا یک خدمت خوب با آفت بد سیاست‌زدگی به حاشیه برود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، صحبت از سیامک شفایی است که چند ماهی است مدیریت جهاد کشاورزی دنا را پذیرفت تا انرژی جوانی و انگیزه خدمتش را به کار گیرد تا آنجا منشا اثر شود و ردپایی از خودش در دنا به جا بگذارد.

دقیقا در ساعاتی که او آماده می‌شد تا اولین ثمره مدیریتش در دنا را تحویل کشاورزان بدهد و نفس راحتی بکشد، عده‌ای کمربند خود را سفت کردند تا شفایی و زارعی را با هم بزنند و حاشیه را بر متن غالب کنند.

کلنگ پروژه آبیاری تحت فشار در ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه کوخدان سی‌سخت بعد از سال‌ها به زمین خورد تا همزمان بیل و کلنگ کشاورزان هم زمین گذاشته شود و مردم در این منطقه نیز طعم شیرین خدمات جهاد را بچشند.

علام‌محمد زارعی در همان روزهای نخست به مردم وعده داد که مدیری که بتواند زحمتی را از دوش مردم بردارد بر پشیانی او بوسه می‌زنم؛ او به طور مشخص در مورد مدیریت جهاد کشاورزی دنا گفته بود که وقتی آقای شفایی بتواند بیل را از دوش کشاورزان بردارد، بر پشیانی او بوسه می‌زنم.

شهریور ۹۸ وقتی مدیران جهاد کشاورزی به وعده خود عمل و آبیاری مشقت‌بار سنتی را با آبیاری نوین جایگزین کردند، نوبت به نماینده مردم شهرستان دنا در مجلس شورای اسلامی رسید تا به وعده خودش عمل کند؛ او دقیقا بعد از مراسم کنار مدیر جهاد کشاورزی دنا رفت و پیشانی او را بوسید، آقای شفایی نیز به رسم احترام، جلوی نماینده تعظبم کرد و سرش را خم کرد.

موضوع همین‌جا تمام شد اما کار آنهایی که منتظر چنین حاشیه‌ای بودند، تازه شروع شد و تا توانستند بر طبل حاشیه و سیاست‌زدگی کوبیدند و از دست‌بوسی مدیر دولتی نوشتند و تعبیر و تفسیر کردند.

آنها نه تنها تلاش قابل تقدیر جهاد کشاورزی برای راحت‌تر شدن کشاورزی را به حاشیه بردند بلکه بوسه شیرین قدردانی از یک مدیر پای‌کار را تحت‌الشعاع دست‌بوسی ساختگی کردند تا همه چیز با هم قربانی بداخلاقی شود؛ بوسه‌ای بر پیشانی یک مدیر جوان از سوی وکیل مردم در خانه ملت.

در همین ارتباط، سیامک شفایی متنی را در اختیار رسانه‌ها قرار داد.

او نوشت؛ در هفته دولت هشت پروژه شاخص قابل افتتاح یا کلنگ زنی بودند که به دلایلی در روز پنج شنبه مورخ ۲۸ شهریورماه ، پروژه آبیاری نوین به مبلغ ۷ میلیارد تومان اعتبار عمرانی کلنگ زنی شد.

در این آئین آقای حاج زارعی نماینده محترم ،ریاست سازمان جهادکشاورزی استان ، فرماندار و امام جمعه محترم شهر سی سخت و جمع کثیری از کشاورزان روستای کوخدان حضور داشتند.

جناب حاج زارعی در سخنرانی خود فرمودند از آنجا که جهاد کشاورزی شهرستان دنا در تلاش بوده که بیل و رنج و مشقت کشاورزی رو از دوش مردم بردارند من نیز بر پیشانی مدیر این مجموعه بوسه می زنم.

بعد از سخنرانی بخاطر احتمال شیطنت های مسبوق به سابقه رسانه ای اصلا قصد نداشتم در نزدیکی ایشان ( جناب حاج زارعی ) باشم. متاسفانه از جایی که لحظه کلنگ زنی لازم بود در جمع باشم به جمع ملحق شدم.

به محضی که امام جمعه محترم متوجه حضور اینجانب گردیدند خطاب به جناب حاج زارعی فرمودند شفایی آمد.از بوسیدن پیشانی ام توسط نماینده محترم ابا داشتم ولی ایشان بنا به مهربانی و عطوفت همیشگی با بزرگواری بر پیشانی بنده بوسه زدند.

اینجانب نیز بلافاصله و صرفا به رسم ادب ، فرهنگ ایلی و طائفه ای تنها سرم را کمی در مقابل نماینده ای که از هیچ تلاشی برای عمران و آبادی فرو گذار نکرده پائین آوردم. دست بوسی واقعی سزاوار و مستحق مردمی است که در تمامی دوران ها ، رویدادها و انتخابات ها دلسوزانه ، نجیبانه و متعهدانه با حضور مقتدرانه درخشیدند و همواره در راه اعتلای نام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پشت سر مسئولان و خادمان خود آنچه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

اما در عجبم از فوران نفس کسانی که در این شرایط اسب خود را نعل می کنند و بر نعش شرف خویش می تازند.کسانی که هرگز بیمارگونه و دشمنانه به قواعد اخلاق و انسانیت معتقد نبوده و نیستند و بی رحمانه به دنبال انگ های ناچسب و تجاوز به آبرو ، اهانت و تخریب دیگران هستند. امیدوارم کمی به خودتون بیاید و شرف و وجدان درونی تان را بیش از این در کارنامه خویش اسیر هوای نفستان نکنید.

انتهای پیام/ بنام_ ک