پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در چند سال اخیر افزایش قیمت ها موضوعی نیست که با اعتراض خاصی از سوی کسی مواجه شده باشد.

به گزارش ریواس جنوب، در میان انبوه افزایش قیمت ها بخصوص در اقلام اساسی مردم، افزایش ۱۴۰۰درصدی یکی از خدمات مورد نیاز بسیار تعجب برانگیز بوده است.
در روزها و ماه های اولیه که به یکباره قیمت اقلامی مانند برنج،روغن، گوشت و دیگر اقلام خوراکی و پوشاکی و سایر کالاها و حتی قیمت خودرو افزایش چشمگیری داشته و تا حدودی هم موجب اعتراضاتی شده بود اما رفته رفته همه چیز عادی شده است و کار به جایی کشیده شده است که مردم در مواردی نیز افزایش هنگفت قیمت ها را می پذیرفتند و می گفتند که خدا یا شکرت که در این حد گران شده است.

اما افزایش یواشکی و ۱۴۰۰ درصدی تعویض دفترچه های خدماتی از ۲۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان بیش از هر چیز دیگری برخی از مراجعه کنندگان به دفاتر تعویض دفترچه را غافلگیر کرده است.
این افزایش یواشکی و بی سر و صدا بدلیل اینکه این دفترچه ها مورد نیاز روزانه مردم نبودند کمتر مورد توجه قرار می گرفت.
اما بدون شک هر شخصی برای اولین بار با چنین تغییر قیمتی برخورد کند علامت سوال هایی برای او پیش می آید.

در این بین چون ۳۰۰۰ تومان رقم خیلی زیادی نیست بسیاری از مردم در نهایت بدون ایجاد حاشیه این رقم را پرداخت می کنند اما باز هم مانند دیگر اتفاقات این مردم فقیر و بی بضاعت هستند که گاها توان پرداخت همین ۳۰۰۰ تومان را هم ندارند و چون انسان های فقیر بیشتر در معرض بیماریها و نیاز به این دفترچه ها قرار می گیرند بیشتر متضرر می شوند.

امید است مسئولان مربوطه دلایل قانع کننده ای برای این افزایش ۱۴۰۰ درصدی داشته باشند.