پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

طرح گردشی “روستای الگن” که مورد انتقاد مردم و رسانه ها قرار گرفته بود به خطبه های نماز جمعه نیز کشیده شد.

به گزارش ریواس جنوب،بعد از درج گزارشی با عنوان (بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد “آبرو می برد” یا” آبرو “می آورد؛طرحی در چاروسا با هزینه ی گزاف ولی ناکام و پر دردسر برای مردم)(اینجا کلیک کنید)در این پایگاه خبری، این بار در خطبه های نماز جمعه نیز امام جمعه قلعه رئیسی با طرح سوالاتی به مقدار کار انجام شده و مبلغ اعتباری عنوان شده برخی از طرح ها انتقاد کرد.
حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در هفته های قبل نماز جمعه از تضییع بیت المال در چاروسا گفته و تاکید کرد اگر مسئولان نظارتی ورود نکنند به صورت شفاف تری با مردم صحبت می کند.
اما در خطبه های این هفته امام جمعه قلعه رئیسی تا حدودی از منظورش از تضییع بیت المال رونمایی کرده است.
وی گفت: چندین مرتبه از مسئولان نظارتی و بازرسی خواهش کردم به تضییع بیت‌المال در چاروسا ورود کنند و وظیفه خودشان را در این مورد به جا بیاورند؛که متاسفانه بعضی از افرادی که در چاروسا بیت‌المال را تحویل گرفته اند و تضییع کردند از مسئولان این بخش لوح تقدیر دریافت کرده اند اما باید بدانند با این ماستمالی ها همه چیز از بین نمی رود.

صلواتی گفت: همین جا هشدار می‌دهم اگر مسئولان نظارتی و بازرسی به تضییع بیت المال در چاروسا ورود نکنند در هفته آینده موضوع را از طریق ریاست قوه قضاییه به صورت جدی پیگیری می‌کنم.
وی تاکید کرد: فلسفه وجودی مسئولان پاسخگویی و پاسخ دادن به مردم است لذا یک بار دیگر و از سرخیر خواهی اعلام می کنم که مسئولان ورود کنند و اگر تضییع بیت المال وجود دارد برای مسئولان باید در حکم ناموس باشد و اگر می‌بینند جایی تخلفی صورت گرفته است نباید خواب آرامی داشته باشند.
صلواتی با اشاره به اجرای ناقص برخی از پروژه ها در چاروسا گفت: خودتان بروید قضاوت کنید و ببینید طرح روستای گردشگری الگن که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار داشت کجا رفت؟ با  این پول چه چیزی شده است  و چه کاری انجام شده است؟

وی گفت:  طرح اراضی در  “روستای درخواجه” به گفته خود مسئولان چندین میلیارد اعتبار داشت اما با این پول چه کاری شده به جز تضییع بیت المال!
وی گفت: برخی جور دیگری حرف می زنند اما در واقع آنچه که به من می گویند همین حرف آقایان مسئول است؛ خود این مسئولان که اسناد و صحبت های آنان هم موجود است گفته اند که طرح الگن یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار داشت اما باید شفاف بگویند و توضیح دهند این پول چطور هزینه شده است؟

وی با خطاب قرار دادن استاندار بار دیگر هم گریزی به مدیران پروازی زد و گفت: چاروسا محروم است، راه‌های روستایی بعضاً ویران است، پروژه‌ها عمرانی تعطیل است، مدیران خسته و بی انگیزه و ناکارآمد وجود دارد، امکانات بهداشتی و آموزشی ضعیف است که مجموع این عوامل موجب شدند این دیار از رونق بیفتد.
وی گفت: مسئولان پاسخ دهند چرا در چند سال اخیر هیچ پروژه ای در چاروسا افتتاح نشد و یا اگر افتتاح شد الان به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است چرا این ۱۰ کیلومتر از مسیر آسفالت نمی شود و یا اگر آسفالت می شود چرا دوام نمی آورد و باعث ضربه زدن به مردم میشود؟
صلواتی گفت: مدیران پروازی با پرواز کردن خودشان عملاً دچار کمردرد می شوند و بعد از رانندگی  و اعصاب خوردگی باعث می‌شوند که آنها با مردم و ارباب رجوع ها رفتار بدی داشته باشند  و این مدیران باعث دلسردی مردم نسبت به دولت و نظام می شوند.