پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بیان عملکرد مسئولین و ارائه گزارش کارهای انجام شده دولت و نظام مورد تاکید همه مسئولین حتی مقام معظم رهبری است چرا که مردم باید یدانند که چه خدماتی توسط نظام اسلامی صورت می گیرد اما گاهی احساس می شود مسئولین چندان آگاهی از بیان خدمات ندارند و فقط دوست دارند نامی از آن ها در رسانه باشد.

فتاحی اصل هادی

به گزارش ریواس جنوب، ، امروز در برخی رسانه های محلی کهگیلویه و بویراحمد خبری از قول هادی فتاحی اصل فرماندار شهرستان چرام منتشر شد که بیشتر به یک طنز شباهت دارد تا یک عملکرد مدیر و یا اینکه اطلاعیه های شرکت گاز چندان حساب و کتابی ندارد و اطلاعیه ها گتره ای و بدون پشتوانه فنی اعلام می شوند!
در خبر مذکور هادی فتاحی اصل فرماندار شهرستان چرام در گفت وگو با یکی از سایت های محلی در خصوص اطلاعیه قطع گاز به مدت ۳ روز در شهرستان های چرام و کهگیلویه اظهار داشت : با پیگیری هایی که امروز با  استانداری کهگیلویه و بویراحمد ، شرکت گاز خوزستان و تهران داشتیم و بیان دلایل برای کاهش زمان قطع گاز ، خوشبختانه موافقت های لازم انجام شد.
فرماندار چرام گفت : با پیگیری های انجام شده ، گاز خانگی شهرستان های ذکر شده در اطلاعیه ، فردا (شنبه ۱۳ مهر و پس فردا ۱۴ مهرماه گاز قطع نمی شود و مردم عزیز از این بابت نگرانی نداشته باشند.
نماینده عالی دولت در شهرستان چرام با اشاره به پیگیری های انجام شده با شرکت گاز گفت : قول دادند که تعمیرات در طول هفته حداکثر یک روز و یا کمتر از آن انجام شود که از قبل هم اطلاع رسانی می شود.
بر اساس این گزارش، شرکت گاز در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که به علت تعمیرات خط لوله سراسری گاز شهرستان های چرام، کهگیلویه و لنده به مدت ۳ روز قطع می شود که با توجه به فصل مدارس و دانشگاه ها نگرانی هایی برای مردم ایجاد شد که با پیگیری فرماندار چرام قطع گاز فردا و پس فردا منتفی شد و از ۳روز به ۱روز کاهش پیدا کرد.
گفتنی است پیگیری های فرماندار چرام در بازگشت از سفر فرمانداران استان  ار مشهد مقدس  به استان انجام شد.
طنز پیگیری فرماندار چرام و کلاه شرکت گاز بر سر مردم!
در اطلاعیه شرکت گاز آمده بود ” بعلت عمليات اجرايي منطقه يك انتقال گاز از ساعت ٢٣ روز ١٣ مهر لغايت روز ١٧ مهر بمدت ٧٢ ساعت ، گاز هر سه شهرستان اعم از شهر و روستا قطع مي باشد” .
حال این سوال مطرح است که شرکت گاز بر چه مبنای فنی مدت قطعی گاز را ۳ روز اعلام کرده است که با کدخدامنشی و پیگیری های فرماندار چرام این مدت را از ۳ روز به ۱ روز کاهش داده است؟!
اگر اطلاعیه های شرکت گاز اینگونه بدون پشتوانه فنی صادر می شود که جای بسی تاسف است و اگر هم کدخدامنشی و پیگیری های فرمانداران تا این حد موثر است ، پیشنهاد می شود دیگر فرمانداران و بخشداران هم در هنگام صدور اطلاعیه های شرکت گاز ، پادرمیانی کنند و مدت زمان قطعی گاز را کاهش دهند ! به هر جهت این هم با این شرایطی که شرکت گاز ایجاد کرده است ، نوعی خدمت به مردم محسوب می شود!
البته پیشنهاد می شود با توجه به توانایی فرماندار چرام در تشخیص فنی به موقع و کارآمد وی در مدت زمان لازم برای انجام تعمیر یا عملیات بر روی شبکه گازی استان ، از وی در راس امور گاز رسانی استان استفاده شود! چرا که وی در حین برگشتن از مشهد ، فورا متوجه طولانی بودن زمان تعمیرات شده و با یک تماس و پیگیری مدت ۳ روز را به ۱ روز کاهش داد!
به هر جهت این اطلاعیه شرکت گاز استان و این مصاحبه فرماندار شهرستان چرام به یک طنز تلخ بیشتر شباهت دارد تا یک گزارش عملکرد چرا که فرماندار چرام باید به این فکر می کرد که کاهش مدت قطعی گاز با دلایل فنی امکان پذیر است نه با پیگیری و کدخدامنشی! و نکته دیگر این که مسئولین شرکت گاز استان باید تلاش کنند اینگونه عملکرد خوب شان در حوزه گاز رسانی به مناطق مختلف استان ، زیر سوال نرود!
منبع: تابناک