پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از برخی از رسانه ها انتقاد کرد و هم و غم آنها را برجسته کردن اتفاقات منفی دانست.

به گزارش ریواس جنوب از همان روزهای نخست انتصاب حسین کلانتری بعنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیگانگی او با رسانه ها هویدا شده بود و کاملا مشخص بود به جز در موارد اجباری خیلی اعتقادی به رسانه ندارد.
وی در آخرین اظهار نظر خود در مورد رسانه برخی از آنها را به باد انتقاد گرفت و گفت که چرا خبرهای منفی را بزرگ می کنید.
استاندار در حالی این انتقاد را وارد شده دانست که خود نیز در اظهار نظری با شدت بیشتر نسبت به رسانه ها چهره این استان را در نگاه دیگران تیره و وحشتناک کرد.

به گزارش ریواس جنوب آنطور که برخی از رسانه ها نوشتند استاندار کهگیلویه و بویراحمد از رویه برخی رسانه‌ها در استان انتقاد کرد و گفت: تنها هم و غم عده‌ای از خبرنگاران برجسته کردن سوژه‌های منفی است.

حسین کلانتری  اظهار داشت: برخی اتفاقات منفی و ناگوار که اتفاقا به نسبت سایر استان‌ها بسیار کمتر رخ می‌دهد توسط برخی خبرنگاران برجسته می‌شود به گونه‌ای که در بیرون استان عده‌ای فکر می‌کنند چه خبر است.

وی با تاکید بر اینکه از نقد رسانه‌ها در راستای اصلاح و سرعت بخشیدن به قطار توسعه استقبال می‌کنیم، ابراز کرد: با وجود ظرفیت‌های کم نظیر در استان از جمله گردشگری، نفت و گاز ، آب و جنگل ولی رسانه‌ها در کنار آن‌ها به راحتی می‌گذرند و دنبال حوادث و رخدادهای منفی هستند تا بلد شوند.

کلانتری با تشریح خاطره‌ای افزود: زمانی که در وزارت کشور بودم یکی از دوستانم که فوق تخصص قلب دارد فرزندش نیز در همین رشته قرار بود در کهگیلویه و بویراحمد طرح خود را بگذراند، بعد از رصد اخبار استان از من خواست تا استانی دیگر را برای وی پیدا کنم زیرا معتقد بود فرزندش از دستش می‌رود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد از رسانه‌ها خواست داشته‌ها از جمله جاذبه‌های کم نظیر گردشگری استان را برجسته کنند تا به مردم سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور معرفی شوند و دست از بلد کردن مسائل و حوادث منفی بردارند.

به گزارش ریواس جنوب در اینکه برخی از رسانه ها برخی اتفاقات تلخ مانند خودکشی و یا قتل های خانوادگی را بیش از حد بزرگ می کنند شکی نیست اما اینکه مقام ارشد استان نیز چهره استان را تا حدی مخدوش نماید که حتی یک پزشک تحصیل کرده هم از آمدن به این استان ترس دارد و آمدنش را مساوی با از دست دادن و مرگ می داند دقیقا چیزی بیشتر از نگاه منفی رسانه ها برای استان مهمان نواز کهگیلویه و بویراحمد زننده و خطر آفرین است.