پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مراسم اربعین حسینی در شهر قلعه رئیسی و بخش چاروسا متفاوت تر از سال های قبل برگزار می شود.

به گزارش ریواس جنوب، اگر نام منطقه چاروسا هر از گاهی با نبود امکانات و ضعف مسئولان و محروم بودن آن سر زبان ها می افتد اما همچنان هستند کسانیکه با اجرای برنامه های خاص و متفاوت تر از استان نام این منطقه را به نیکی زنده نگه دارند.
جوانان شهر قلعه رئیسی با مدیریت و همت حجت الاسلام صادق انصاری پور توانستند با اجرای برنامه های متنوع شب اربعینی خاصی را برای این منطقه رقم بزنند.
مردم زیادی از نقاط مختلف بخش برای این برنامه در مسجد جامع قلعه رئیسی  و روز اربعین نیز در حرم مطهر امامزاده سید محمود برای عزاداری دور هم جمع شدند.
شب اربعین که برنامه ای خودجوش از طرف جوانان شهر قلعه رئیسی بود با انداختن سفره نذری که از محل جمع آوری نذورات مردمی بود حال و فضای خاصی به مراسم بخشید.
مداحی و سینه زنی از دیگر برنامه ها بود.
حجت الاسلام انصاری که سخنران برنامه بود در اظهاراتی به نقش جوانان اشاره کرد و گفت: این نذری با همت و تلاش جوانان و از جیب خود مردم تهیه شده است که از همه آنها تشکر می کنم.
وی تنها سفره ای را که نباید از پرخوری آن ابراز ناراحتی کرد سفره های نذری دانست و گفت چون ثواب دارد در چنین سفره هایی تا می توانیم باید تناول کنیم.
وی حضور چشمگیر مردم را در این مراسم نشان از شور حسینی دانست.

نکته تاریک مراسم شب اربعین باز هم غیبت مدیران و در راس بخشدار بخش در این برنامه مردمی و خودجوش بوده است تا جاییکه برخی از بزرگان شهر که به دلایلی این منطقه را  در سال های قبل ترک کرده بودند خود را به این برنامه رساندند  اما برخی از  مدیران فعلی شهر حضور نداشتند.
درست است که در هیچ جای قانون حضور مدیران در چنین برنامه هایی الزام نیست و عدم حضور آنها نمی تواند دلیلی برای ایراد گرفتن باشد اما همانطور که مردم در همه برنامه هایی که از طرف مدیران برگزار می شود شرکت می کنند قاعدتا حضور مدیران در بین مردم و برنامه های آنها موجب انگیزه دو چندان می شود.

اجرای این برنامه توسط حجت الاسلام انصاری بوده است که او هم می توانست خود را پروازی کند و  در حالیکه دادرس دادگاه هست و کار او  به نسبت دیگر مسئولان وابسته به حضور در بین مردم نیست  اما با استقرار منزل خود در شهر جز معدود مسئولان غیر پروازی شهر و بخش چاروسا است.

امروز  و در روز اربعین نیز مردم این بخش به رسم هر ساله خود با پای پیاده مسیر چند کیلومتری را تا حرم مطهر امامزاده سید محمود(ع) طی کردند و برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی در مسیر پیاده روی حال و صفای خاصی به زائران می داد.
جانشین فرمانده سپاه فتح استان، نماینده ولی فقیه و فرمانده سپاه شهرستان کهگیلویه مهمانان این مراسم بودند.

حضور چشمگیر مردم در این مراسم جالب توجه بوده است.