پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جاده ی برفکون در بخش چاروسا یکی از مطالبات اصلی اکثر مردم این بخش بوده است و امروز با حضور برخی از مسئولان از این محور بازد شد.

به گزارش ریواس جنوب، با حضور  فرماندار کهگیلویه،مدیرکل راه و شهرسازی ، معاون عمرانی فرماندار ،رئیس راه و  شهرسازی کهگیلویه، بخشدار و شورای شهر قلعه رئیسی و جمعی از کارشناسان استانی از جاده روستایی برفکوه چاروسا بازدید به عمل آمد.

علیرضا اتابک فرماندار کهگیلویه در این بازدید محور ارتباطی برفکوه را یکی از محورهای اساسی برای ییلاق مردم چاروسا و دیشموک دانست و تاکید کرد: با بازگشایی این مسیر بیش از ۳۰۰ خانوار از مزایای این مسیر می توانند بهره ببرند.
وی گفت: با بازگشایی این مسیر حدودا  ۳ساعت مسیر قلعه رئیسی  به دلی کما و آجم و رود ریش کمتر می شود.

اتابک گفت: در جریان اهمیت این جاده برای مردم هستم و هیچ مساله ای بیشتر از خوشحالی مردم ما را خوشحال نمی کند.
اتابک ادامه داد: این جاده همه استانداردها را هم ندارد اما باید تلاش کنیم تا همین حداقل ها را به بهترین شکل انجام دهیم.
وی گفت: با افزایش وسایل نقلیه ی دیگر هدف بر این است که تا آغاز بارندگی های زمستانی این محور به طور کامل بازگشایی شود.
وی بازگشایی کامل این جاده را خدمت بسیار بزرگی دانست و گفت: بخش اعظم این مسیر در این کوه های صعب العبور به اتمام رسید و حدود یک کیلومتر باقی مانده آن با سرعت مضاعف دنبال می شود تا خوشحالی مردم تکمیل شود.

پژمان نیک اقبال، مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز  حساسیت مردم و مسئولین چاروسا و فرماندار کهگیلویه  را بر روی این مسیر قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا مسیر را هر چه سریع تر بازگشایی کامل کنیم.

نیک‌اقبال طول مسیر را ۱۲ کیلومتر در دست احداث دانست و افزود: سه میلیارد تومان اعتبار در این فاز بوده که دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات توازن، نفت و استانی پیش‌بینی شده است.

وی وسایل مورد استفاده پیمانکار بر روی محور را مناسب ندانست و ادامه داد: برای اینکه بتوانیم پروژه را تا قبل از آغاز بارندگی ها تحویل دهیم باید وسایل نقلیه بیشتری بر روی آن قرار بگیرد که با این حساسیتی که روی پروژه داریم تا سه ماه آینده بازگشایی کامل خواهد شد.

برخی از مردم بخش که خود را با زحمت به خودروهای شاسی بلند مسئولان به بلندترین نقطه این محور رساندند در اظهاراتی خطاب به فرماندار کهگیلویه و مدیرکل راه  و شهرسازی تنها آرزوی خود را تکمیل این پروژه عنوان کردند.
یکی از بزرگان به نمایندگی سخن گفت و فرماندار کهگیلویه را گمشده دغدغه های مردم محروم معرفی کرد و افزود: در مدت کمی که فرماندار کهگیلویه منصوب شد حدود ۳بار از این جاده بازدید کردند که بسیار کم سابقه بوده است.
وی گفت: تلاش و عزم فرماندار کهگیلویه برای افتتاح این پروژه را از یاد نخواهیم برد.

این شهروند نیک اقبال مدیرکل راه و شهرسازی را نیز فردی دلسوز معرفی کرد و گفت که در زمان معاونت وی در استانداری حسن نیت ایشان برای این منطقه مشخص شد واکنون که دوباره به عرصه مدیریت برگشت انتظار داریم که همچنان به این منطقه و این جاده اعتبار دو چندان ببخشند.