پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده کهگیلویه بزرگ از عزم خود برای تکمیل پروژه های عمرانی شهرستان و حوزه ی انتخابیه ی خود خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب،  عدل هاشمی پور که در آئین کلنگ زنی پل تنگ چویل دیشموک سخن می گفت در اظهاراتی عامه پسند گفت: استان ما یک استان توسعه نیافته ای هست و نیاز به افراد عمرانی دارد و به همین دلیل من ارادت خاصی نسبت به مدیرکل راه و شهرسازی استان دارم چرا که وی هم مرد عمرانی هست و هم از افراد با اصالتی هست که همیشه پای کار هستند.
هاشمی پور افزود: جا دارد از آقای خادمی نماینده ایذه و باغملک که با من در مجلس برای ارسال نامه ای با امضای دو نفر به وزیر نفت برای تخصیص اعتبار جاده تنگ چویل همکاری داشتند تشکر کنم.
وی گفت: ما حصل تلاش ما و رایزنی با وزیر نفت اختصاص ۶ میلیارد برای این جاده تنگ چویل بوده است که با اختصاص حدود ۳میلیارد برای پل تنگ چویل انتظار داریم که مدیرکل راه و شهرسازی مدیریت کنند و ما بقی اعتبار را برای روکش آسفالت تا دیشموک هزینه کنند.
هاشمی پور گفت: روستای بناری آخرین نقطه حوزه انتخابیه من بوده و امروز که به آنجا سر زدم مردم از اینکه گاز تا آن نقطه رفته است بسیار خوشحال بودند اما همچنان دغدغه های جاده ها را دارند.
نماینده کهگیلویه تاکید کرد: مردم این دیار لایق بزرگترین خدمات هستند؛ بسیاری از روستاهای بخش دیشموک جاده های فرعی دارند که مشکلات زیادی را برای آنها به وجود می آورد.
وی گفت: همواره می گوییم که چرا مهاجرت ها از روستاها به بخش و از بخش ها به مراکز استان زیاد است اما امروز که به روستاهایی مانند بناری و مورددراز و مورخانی رفته ام وقتی دیدم که مردم برای ۵۰۰ متر جاده روستای خود تنها توقع شان شن ریزی و نه آسفالت است بسیار خجالت کشیدم.
وی گفت: روستایی مانند مورد دراز که ۲۵ خانواده در یک ارتفاعی قرار دارند در فصل زمستان فقط خدا را دارند و راه ارتباطی آنها قطع می شود.نماینده کهگیلویه که با حرارت و تاسف خاصی صحبت می کرد، تقاضای همراه با تکراری از مدیرکل راه و شهرسازی داشت و گفت: از آقای نیک اقبال می خواهم که برای یکبار هم که شده این جاده های فرعی روستاهای دیشموک را که از جاده های اصلی گرفته می شوند را داخل یک پکیج قرار دهد و با تامین اعتبار آن که بنده نیز کمک می کنم رفع مشکل کند.

وی گفت: اعتبار این جاده های فردی هم خیلی زیاد نیست و مردمی که غالبا تحت نهادهای حمایتی هستند ولی با جیب خود مسجد می سازند و در دیگر امورات خودجوش هزینه می کنند شایسته بهترین خدمات هستند و ما مسئولان همیشه باید از آنها عذرخواهی کنیم.

وی با اشاره به اظهارات خود در جای دیگری گفت: اگر ما بتوانستیم هر ۲ سالی یکبار یک کار عمرانی و عام المنفعه انجام بدادیم تا الان می شد ۲۰ کار به بزرگی گازرسانی.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس گریزی هم به محور اصلی دو بخش دیشموک و چاروسا به دهدشت داشت و تاکید کرد: اگر مشکل جاده دم عباس حل شود مردم این دو بخش برای رفتن به مرکز استان کار راحت تری را نسبت به شهرهای دیگر دارند.
وی گفت: این جاده که از روستای دشت آزادی رد می شود عملیات خاکبرداری آن هم شروع شد اما بعد از مدتی کار دوباره رها شده که همین زخمی کردن پروژه ها و تعطیل کردن آنها موجب بی اعتمادی مردم می شود.
هاشمی پور از نیک اقبال خواسته ی پیگیری این جاده را هم داشت و تاکید کرد: انتظار داریم که جاده های فرسایشی و نیمه کاره ی ده ساله را با شدت بیشتری دنبال کنید.

وی ملی شدن محور چاروسا و دیشموک به دهدشت را مستلزم پیگیری دانست و تاکید کرد: در بودجه سال ۹۹ تلاش خود را برای گرفتن اعتبار خواهم کرد و ماده ۲۱ آن هم جای نگرانی ندارد و معتقدم همان خدایی که  اتصال جاده لنده به تشان را به جاده دهدشت به پاتاوه با ۴۰ میلیارد تومان کمک کرد همان خدا نیز با تلاش مسئولان این جاده را نیز می تواند ملی کند.

وی در پایان همه را به اتحاد و وحوت دعوت کرد و گفت که مشکلات ما با شعار و حرف و دور زدن همدیگر رفع نمی شود و باید برای پیشرفت دست به دست هم دهیم.