پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از طرح یک سوال مطالبه گرایانه از امام جمعه چاروسا با قلم عظیم بنام در این پایگاه خبری با عنوان(یک سوال مطالبه گرایانه از امام جمعه قلعه رئیسی و انتظار پاسخ شفاف؛با چه استدلالی حق جوانان منطقه را از شادی کردن سلب کردید؟) (اینجا کلیک کنید) ستاد جوانان نماز جمعه چاروسا جوابیه ای داده است که در ادامه می آید:
به گزارش ریواس جنوب عین این جوابیه به این شکل است:

مدیر محترم سایت ریواس جنوب سلام علیکم
به اطلاع می رساند در پاسخ به خبری خطاب به امام جمعه بخش چاروسا با عنوان 《با چه استدلالی حق جوانان منطقه چاروسا را از شادی کردن سلب کردید》جوابیه ای از طرف مسئول ستاد جوان بخش چاروسا در پاسخ به مطالب مطرح شده ارسال می گرد بدیهی است که عین جوابیه در آن سایت مطرح و به اطلاع عموم برسانید.

ابتدا از طرح مطالبات و مشکلات و پیگیری امورات مردم شریف چاروسا و جوانان تقدیر و تشکر می کنیم و انصافا از جمله رسانه ای هستید که به شیوه ای بسیارخلاقانه در این عرصه فعالیت می کنید .

یکی از وظایف ائمه جمعه و علمای دین نگهبانی و پاسداری از عقاید مردم و فرهنگ اسلام و دین و اخلاق ومدافع ارزشهای اسلامی است.
امام جمعه چاروسا بعنوان مسئول فرهنگی منطقه جهت پاسداری از دین و اخلاق و احکام اسلامی وظیفه دارد که آسیب هایی که دین و اخلاق و ایمان مردم را مورد هجوم قرار می دهد برای حراست و پاسداری تلاش و کوشش و چاره اندیشی نماید متاسفانه یکی از مجالسی که امروزه در سایه غفلت همگان بزرگترین آسیب ها را متوجه نهاد مقدس خانواده نموده است همین جشن های ازدواج است. جشن هایی که بر اساس نگاه اسلام مقدس است و رحمت خدای متعال بر این مجالس و فرشتگان الهی در این حاضر می شوند اما امروز عده ای فضای این مجالس را با پرده دری و حریم شکنی وحلال کردن حرام های الهی آلوده نمودند
وبزرگترین ضربات را بر محبوبترین و عزیز ترین کانون تربیت (خانواده )که در اسلام برپاه شده است وارد می نمایند.پیامبر اسلام (ص)می فرماید :ما بنی فی الا سلام بناء احبّ الی الله عزوجل واعزّ من التّزویج( بحارج۱۳ص۲۲۲-خانوده موفق ص۴۶
بر اساس احکام و شریعت اسلام و فتوای مراجع عظام تقلید، به تعدادی از گناهان و حرام هایی که در این مجالس اتفاق می افتد اشاره می کنیم
۱-رقص( چهارقسم رقص. یعنی زن برای زن ،مرد برای مرد ،زن برای مرد ،ومرد برای زن ،که یا حرام هستند ویا احتیاط واجب در ترک آنهاست.)
۲-استفاده از موسیقی مبتذل (یعنی موسیقیی که مناسب مجالس لهو و لعب می باشد.)
۳-اختلاط زن ومرد نامحرم (در اکثر عروسیها علاوه بر اختلاط رقص و پایه کوبی هم بوده است.)
۴-بد حجابی و بی حجابی (اگر چه بد حجابی در این مجالس حرف اول را می زند لکن در بعضی از آنها بی حجابی نیز مشاهده شده است.)
۵-آرایش های تحریک کننده (بعضی از بانوان در این مجالس آرایش هایی می کنند که قطعا خلاف شرع وفتوای مراجع تقلید است.)
۶-پوشیدن لباسهای مهیّج و تحریک کننده
۷-چشم چرانی
۸-استفاده از شعر های مبتذل وتحریک کننده شهوت
۹-آرایش عروس و استفاده از لباس نازک و بدن نما و حضور در میان نامحرمان
۱۰-ایجاد مزاحمت برای مردم بویژه بوسیله موسیقی مبتذل (ارگ )تا پاسی از شب
۱۱-فیلم برداری در بعضی از این مجالس از عروس و دیگر بانوان توسط نامحرم
۱۲-آشامیدن شراب در بعضی از این مجالس که به تعبیر قرآن یک نوع پلیدی وکثافتی شیطانی است که عقل انسان را زایل می کند ودر ردیف حیوانات قرار می دهد.
۱۳-ترک فریضه و واجب الهی همانند نماز (بوسیله ی عده ای)،امر به معروف ونهی از منکر(بوسیله ی عده ای بیشتر) و…
۱۴-اسراف و تبذیر
واقعیت این است که با مجالس اینچنینی دیگر قداستی برای جشن ازدواج باقی نمانده جشنی که رحمت خدا و فرشتگان الهی در آن نازل می شدند اما امروز به این آسیبها گرفتار شده است مجالسی که ناموس مسلمان در معرض دید نامحرمان باشد به بهانه رقص نور و رقص کیک انواع گناه صورت گیرد جزء توهین به مقدسات و احکام شرعی و فرهنگ هیچ خاصیتی ندارد همه مردم چاروسا و ایل طیبی را به تدین و دین محوری می شناسند و حقیقتا این مجالس جزء دین و اخلاق و ایمان زدایی اثری دیگر ندارد
اینها تنها نمونه هایی از آسیب های این مجالس است هیچ کدام از جوانان غیور ومتدین چاروسا حاضر نیستند به اصالت خودشان چوب حراج بزنند.آثار مخرب و ویرانگر ماهواره و همانند آن را در اعمال ورفتار بعضی از افراد، بویژه در این مجالس بخوبی می توان مشاهده نمود. آیا انسانی که خلیفه  و جانشین خدا است و مسجود فرشتگان و مورد تکریم الهی واقع شده است سزاوار است به خاطر لحظاتی لذّت حیوانی و حرام، آن مقام منیع و رفیع انسانی را ازدست بدهد؟
بعضی از افراد می گویند به خاطر  صله ی ارحام و… در این مجالس شرکت می کنیم در حالیکه خداوند و پیشوایان معصوم علیهم السلام گفته اند در مجالس و محافلی که خدای متعال معصیت می شود نباید شرکت کرد.
خداوند به پیامبر دستور داد که از هر کسی که به یاد من نیست وهدفی جز زندگانی (فانی )دنیا ندارد اعراض کن  « فَأَعْرِضْ عَن مَّن  تَوَلَّى‏ عَن ذِکْرِنَا وَلَمْ یُرِدْ إِلَّا الْحَیَاةَ الدُّنْیَا نجم ۲۹»۲۹ وامام علی (ع) نیز فرمود : لا طاعتة لمخلوق فی معصیة الخالق –نیست اطاعت  برای مخلوق آنجایی که خدا معصیت می شود. آنهایی که در این مجالس شرکت می کنند و بی تفاوت هستند و فریضه امر به معروف و نهی از منکر را ترک می نمایند، و افرادی که به تشکیل و تاسیس این مجالس گناه راضی اند در عذاب و عقاب شریک هستند به همین جهت فرمودند :من رضی بفعل قومن فهو منهم ..یعنی هر کس به فعل و کار قومی راضی باشد از همان قوم است (ولو اینکه حضور نداشته باشد.)
افرادی که مدیریت خانواده را بر عهده می گیرند باید بدانند یکی از واجبات خداوند بر آنها، حفظ و حراست از زن و فرزندان و نجات آنها از عذاب الهی است. خدای متعال می فرماید : یَآ أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قُواْ أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَاراً… تحریم آیه ۶) آیا آنهایی که اجازه میدهند زن و دخترشان در برخی از این مجالس در معرض چشم های آلوده قرار بگیرند،فرزندانی را که با خون دل و تحمل سختیهای طاقت فرسا بزرگ نموده تا خود و دیگران از کوثر وجودش استفاده نمایند به خاطر غفلت از وظیفه دین و ایمانشان به غارت رود، با آوردن ماهواره به درون منزل موجب فساد و از هم پاشیدگی خانواده گردد و… به این دستور الهی عمل نموده اند؟
قابل توجه همه ی کسانی که بد حجاب و یا بی حجاب می شوند، رقص و پایکوبی می نمایند و اهل گوش دادن به آواز حرام هستند ،وقتی جناب ابلیس موفق شد قابیل را وسوسه نماید تا هابیل را بکشد سه کار را انجام داد اول اینکه عریان شد دوم رقص را آغاز نمود و سوم آواز خوانی را شروع کرد، بنابراین آنچه در بعضی از مجالس عروسی در تالار ها وباغ ها می گذرد چیزی جز پیروی از شادی شیطانی نیست .
همان گونه که قرآن کریم از زبان عده ای نقل می کند که گناه خود را به گردن دیگران می اندازد وفرافکنی می نمایند، وقتی که به بعضی از کسانی مروّج مجالس حرامند تذکر داده می شود ، می گویند چرا در صدا وسیما موسیقی ها پخش می شوند اگر چه پخش اینگونه موسیقی (ولو غیر زنده ) قابل توجیه نیست وباید جلوگیری شود لکن این قضیه موجب تجویز اعمال ورفتار حرام و تشکیل مجالس لهو و لعب نمی شود چرا که هر کس در پیش گاه خداوند مسئول اعمال خویش است.
آیا پدر و مادری که شب و روز نداشتند تا فرزندانی سالم و صالح تریت نمایند ،نباید در دوران جوانی نظارت کنند و نگذارند در دام هر کسی نیفتند و دین ایمان و اخلاقشان ضایع نگردنند؟چرا بعضی از این والدین خود علاوه بر شرکت مشوّق آنها هستند ؟آیا کسی که زیر ساز تشمال و موسیقی مبتذل ارگ عمر خود را تلف می نماید و ساعت ها شیطان را خوشحال و حال ارتباط با خدا و به جا آوردن فرائض الهی همانند نماز را ازدست می دهد ، مصداق خودکشی روحی نیست ؟ مگرنه آنست روح و جان ،چشم و گوش و دل، ناموس و آبرو،مال و …از نعمت ها و امانت های الهی اند پس چگونه به این آیه عمل می شود که فرمود : وَالَّذِینَ هُمْ لِأَمَنَتِهِمْ وَعَهْدِهِمْ رَاعُونَ(  مومنون آیه )۸
مسئولین محترم بویژه آنهایی که مسئولیت فرهنگی دارند،هرگونه بی تفاوتی و عدم اجرای قانون و رها نمودن مرحله ی سوم امر به معروف ونهی از منکر موجب گسترش فساد و شکستن قبح  گناه و گستاخ شدن برخی شده و می شود.آیا در قبال هشدارهای مقام معظّم رهبری مبنی برغارت گری فرهنگی و هدف قرارگرفتن ارکان خانواده و تغییردرسبک زندگی توسط دشمنان خبیث مسئولیت داریم یانه؟
آنچه در بخش چاروسا در منع مجالس ارکستر صورت گرفته خواسته عموم مردم مومن ومتدین چاروسا و در جهت صیانت از نهاد مقدس خانواده و تقویت باورها و اعتقادات دینی مردم می باشد که صمیمانه از همراهی این مردم شریف و متدین تقدیر و تشکر می کنم .
ضمنا عین تصویر فتوای مراجع معظم تقلید ارسال می گردد
نجیب اله ایزدخواه
مسول ستاد جوانان نمازجمعه بخش چاروسا