پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

پروژه ی گاز رسانی به دو بخش چاروسا و دیشموک در کنار حلاوت هایی که برای مردم به ارمغان آورد، در جاهایی کام آنها را هم تلخ کرد.

به گزارش ریواس جنوب، در یکسال اخیر در هر کجای چاروسا و دیشموک قدم بگذاریم مردم از گاز رسانی و ارزش آن و تشکرشان از مسئولان می گویند و بی تردید از آن به عنوان یکی از خدمات ماندگار این دو بخش نام برده خواهد شد.
تقریبا گاز در خیلی از خانه ها روشن شد ولی در بیرون از خانه ها به همان نسبت که درون اتاق ها و منازل گرم شده است، کوچه و خیابان ها گل آلوده شده است و البته در فصل تابستان نیز غبار آلود.
در این بین پاسکاری جالب مدیران به نوعی یادآور بازی زیبای تیم بارسلونا در اسپانیا شده است که با پاس های گیج کننده ی خود هر تیمی را به زانو در می آوردند.
نه شرکت گاز و نه بنیاد مسکن کهگیلویه زیر باز آسفالت کردن معابری که تخریب شده بودند نمی روند و هر کدام ضمن تبرئه اداره خود، دیگران را مسئول پیگیری و اجرا می دانند تا مردم همچنان سرگردان دنبال گمشده ی خود باشند.
البته در برخی از روستاها چون هنوز خیابان ها و کوچه ها آسفالت نشده بودند قطعا نگرانی کمتری وجود دارد اما برخی از روستاهایی که با خون و دل توانستند معابر خود را آسفالت کنند اکنون فقط می توانند نگاه توپ هایی کنند که در بالای سر خود در حال آمد و رفت هستند.

برخی از روستاها نیز گفته می شود که به دلیل عدم مشخص شدن مسئول آسفالت بعد از کنده کاری ها اجازه ی تخریب معابر خود را ندادند و پروژه گازرسانی آن روستاها در هاله ای از ابهام قرار دارد.

مسلم اکوانیان، رئیس شرکت گاز کهگیلویه ضمن تاکید بر پاسخگو بودن مدیران به درخواست های مردم گفت: در خصوص حفاريهای به وجود آمده در شهرها با شهرداريها قرارداد داريم و هزينه های لازم را پرداخت مي كنيم.
وی گفت: در خصوص روستاها متاسفانه بخش نامه اي برای پرداخت نداريم و فقط پركاري و هم سطح سازي انجام مي دهیم.
اکوانیان ادامه داد: برای اسفالت  روستاها نمي توانيم پرداختي داشته باشيم.
وی ضمن رد قول دادن به مردم برای آسفالت کردن تخریبی ها گفته است: شرکت ناحیه کهگیلویه به کسی قولی نداده است.
اکوانیان در مورد اینکه چه کسی مسئول این کنده کاری ها هست اذعان کرد که واقعا در این زمینه چیزی نمی دانم و چون نمی دانم هم نمی توانم اظهار نظر کنم.
پیگیری های مکرر خبرنگار ما هم نتوانست توضیحات بنیاد مسکن کهگیلویه را در این زمینه دریافت کند و اکنون مردم از فرماندار کهگیلویه می خواهند که بعنوان داور وارد این ماراتن کسل کننده و طولانی شود و به این دو گانگی ها پایان و تکلیف مردم را مشخص کند.
ریواس جنوب این موضوع را تا روشن مطلب برای افکار عمومی دنبال می کند و شاید در گزارشات بعدی به صورت ریزتری به این بحران بپردازد.