پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشاور شهردار شیراز و مدیر پارک کوهستانی دراک آخرین وضعیت تعدادی از پروژه‌های عمرانی این مجموعه را تشریح کرد.

پارک کوهستانی دراک شیراز

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، عبدالحمید اسدپور با بیان اینکه مشکلات مالی، بسیاری از پروژه‌های عمرانی کشور را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های اقتصادی کلان، شهرداری شیراز تلاش کرده که با جذب سرمایه‌گذار و مدیریت منابع موجود، نه‌تنها اجازه تعطیلی پروژه‌های دارای اولویت را ندهد بلکه متناسب با نیازهای شهروندان پروژه‌های کوچک یا بزرگ مقیاس جدیدی نیز تعریف کند.

وی با اشاره به افتتاح مجموعه ناتمام پارک کوهستانی دراک در سال ۹۶، تصریح کرد: بخش‌هایی از این پروژه بزرگ که در سه فاز پیش‌بینی شده، به بهره‌برداری رسیده اما هنوز بخش‌های زیادی نیز باقی مانده است که بر اساس اولویت و شرایط موجود در دست مطالعه، طراحی و یا اجرا قرار دارند.

اسدپور در ادامه به وضعیت آخرین پروژه‌های عمرانی فعال در این مجموعه اشاره کرد و گفت: پروژه‌ی ترمیم، تکمیل و محوطه‌سازی مسیرهای دسترسی پارک ازجمله پارکینگ، مسیرهای ورودی و مسیرهای مجتمع رفاهی که از ابتدای سال جاری با اعتباری در حدود ۴۰ میلیارد ریال آغاز شده، تاکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه سرمایه‌گذاری ترامپولین مجموعه دراک را ۸۵ درصد عنوان کرد و افزود: اقدامات تکمیلی مربوط به محوطه‌سازی و تأسیسات اطراف ساختمان ترامپولین را شهرداری شیراز با اعتباری در حدود ۶ میلیارد ریال در دست اجرا دارد که تاکنون ۲۰ درصد پیشرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود این پروژه منحصر به فرد تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.

مدیر پارک کوهستانی دراک همچنین از اجرای پروژه برق‌رسانی و روشنایی مقبره شهید گمنام در ارتفاعات این پارک خبر داد و گفت: تاکنون حدود نیمی از پروژه روشنایی و نورپردازی مقبره شهید گمنام در دراک با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال به اجرا درآمده که زیبایی خاصی به این مکان بخشیده است.

بنا بر اعلام اسدپور، پروژه‌های دیگری همچون احداث کافی‌شاپ و ایستگاه‌های زیپ‌لاین و پل معلق از دیگر پروژه‌های در حال اجرا در این پارک است.

گفتنی است پارک کوهستانی دراک زیرمجموعه شهرداری شیراز است که در ضلع غربی بلوار حسینی‌الهاشمی واقع است.

این مجموعه بزرگ، نخستین پارک کوهستانی خاورمیانه و دومین پارک کوهستانی دنیا از لحاظ وسعت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/