پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عنوان شهید که در تابلوهای حدود ۶۰ خیابان و کوچه در شهر جدید صدرا از قلم افتاده بود، توسط شهرداری صدرا روی این تابلوها حک شد.

نام شهیدان بر تابلوی Û¶Û° کوچه و خیابان در شهر صدرا شیراز نشست به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری صدرا، شهردار صدرا در این خصوص اظهار داشت: با اعلام  برخی فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر صدرا مبنی بر حذف کلمه شهید از تابلوی معابر عمومی این شهر بازدیدی از محل های ذکر شده انجام گرفت که در پی آن مشخص شد تعدادی از خیابان‌ها و کوچه های شهر صدرا که مزین به نام مقدس شهدا است از عنوان “شهید” در تابلوی آنها استفاده نشده است.

بهزاد پرنیان افزود: بعد از مشخص شدن این موضوع اقدامات لازم برای اصلاح آن توسط شهرداری این شهر جدید انجام شد و نام مقدس شهید بر تابلوهای تمامی کوچه ها و خیابان هایی که این عنوان در آن درج نشده و یا حذف شده بود، درج شد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی اصلاح تابلوهای شهر صدرا در مدت یک روز انجام شد، بیان کرد: عنوان شهید بر روی تابلوی خیابان شهید دستغیب شمالی و جنوبی و حدود شصت کوچه منتهی به این خیابان وجود نداشت که پس از بررسی های اولیه مشخص شد این تابلوها در دوره های گذشته مدیریت شهرداری صدرا ساخته و نصب شده بود و ابتدا عنوان شهید بر روی آنها وجود نداشته اما اکنون تمام این کوچه ها و خیابان شهید آیت الله دستغیب به نام مقدس شهید متبرک و مزین شده است.

شهردار صدرا عنوان کرد: از شهروندان درخواست می‌کنم که هر کوچه و خیابانی در صدرا که نام یک شهید بر آن گذاشته اما کلمه مقدس شهید بر روی آن درج نیست و یا حذف شده است با سامانه ۱۳۷ شهرداری صدرا تماس گرفته تا سریعا نسبت به اصلاح آن اقدام شود.

شهر جدید صدرا در فاصله حدود ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.

به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، موضوع عدم درج یا حذف عنوان شهید از روی تابلوهای شهرها، اخیراً بازتاب‌هایی در سطوح مختلف داشته است.

شهرداری‌های شیراز و جهرم، از جمله دیگر شهرداری‌های استان فارس بودند که به دلیل آنچه که عدم درج عنوان شهید بر روی تابلوهای کوچه‌ها و خیابان‌ها عنوان شد، مورد انتقاداتی قرار گرفته بودند.

شهرداری شیراز چندی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تمامی تابلوهای مورد اشاره منتقدین مربوط به دوره گذشته شهرداری بوده اما با این حال همگی اصلاح شده‌اند.

جنجال تابلوهای کوچه‌ها و خیابان‌ها، صرفاً به استفاده از کلمه شهید پیش از نام شهدا اشاره دارد.

انتهای پیام/ سجاد بنام