پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اصلاحیه‌ی قانون شوراها با تصویب در شورای عالی استان‌ها، آماده‌ی تقدیم به مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، بیست و پنجمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در دوره پنجم، امروز پنج‌شنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

 سید عبدالرزاق موسوی -نایب رئیس شورای عالی استان‌ها- در خصوص جزئیات این نشست، به خبرنگار ما گفت: کارگروهی مرکب از معاون دولت و مجلس شورای عالی، ذی‌حسابی و رئیس مرکز پژوهش‌های شورای عالی با مسولیت نایب رییس شورای عالی استان‌ها تشکیل و مکلف شد که مسائل مرتبط با شوراها به ویژه در خصوص نیروی انسانی و چارت دبیرخانه، بودجه شوراها و حق‌الزحمه اعضای شوراها را بررسی و پیشنهادات خود را برای طرح و بررسی به هیات رییسه ارائه کند.

وی که در ادامه نشست امروز ریاست این جلسه را برعهده داشت، از تأمین منابع مالی لازم برای اجرای مصوبه شورای نظارت مرکزی در خصوص بازدیدهای استانی خبر داد و افزود: اعضای شورای نظارت لازم است که ظرف مدت یک ماه خروجی بازدیدهای خود از استان‌های مورد هدف را به صورت مستند ارزیابی و به دبیرخانه شورای نظارت گزارش کند.

بر پایه این گزارش، در ابتدای این جلسه نیز مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها نیز به ایراد سخن پرداخت.

وزیر راه و شهرسازی نیز که میهمان ویژه نشست بود، در واکنش به اظهارات یکی از اعضای شورای عالی و پیشنهادات سه نفر از اعضای شورای عالی نظارت در موضوع وضعیت راه‌ها و شهرسازی و مشکلات این حوزه، به ارائه گزارشی از وضعیت حوزه فعالیت راه و شهرسازی و اقدامات دولت در این حوزه وهمچنین آخرین اقدامات و کمک‌رسانی به مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی پرداخت.

محمد اسلامی خواستار همکاری سطوح مختلف شوراها در حل مشکلات ملی و محلی در حوزه راه و شهرسازی شد.

در ادامه این نشست، بررسی و تصویب مواد ۱۱۱ تا ۱۵۹ اصلاحیه قانون شوراها به عنوان دستور کار اصلی نشست مورد بررسی قرار گرفت که به تصویب این شورا رسید.

بدین ترتیب و با تصویب مواد باقیمانده قانون شوراها، اصلاحیه‌ی این قانون مهم با تلاش شورای عالی در دوره پنجم، آماده‌ی تقدیم به مجلس شورای اسلامی شد.

انتهای پیام/ سجاد بنام