پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اجرای آسفالت در سطح بالغ بر دو میلیون متر مربع از خیابان‌ها و کوچه‌های کلان‌شهر شیراز آغاز شد.

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، حیدر اسکندرپور صبح امروز ۲۴ آبان‌ماه در آیین آغاز نهضت آسفالت در شیراز، با اشاره به نظرسنجی اخیر این دستگاه در مناطق مختلف شیراز، گفت: بر اساس این نظرسنجی اولویت نخست ساکنین ۹ منطقه از مجموع ۱۱ منطقه شهرداری شیراز، آسفالت کوچه‌ها، خیابان‌ها و معابر بود که این مطالبه‌ی شهروندان مبنای عزم جدی شهرداری برای آغاز نهضت آسفالت شده است.

به گفته‌ی این مقام مسؤول، از امروز تا ۱۵ آذرماه، بالغ بر دو میلیون متر مربع از معابر سطح شهر شیراز زیر آسفالت خواهد رفت.

شهردار شیراز همچنین وعده داد که با هدف بهبود وضعیت معابر این کلان‌شهر در حدود دو تا سه میلیون متر مربع دیگر از آسفالت معابر و خیابان‌های شیراز نیز طی شش ماه نخست سال آینده اجرا خواهد شد.

** اذعان شهردار به وضعیت نامطلوب فعلی آسفالت در شیراز

شهردار شیراز در بخشی از اظهارات خود با بیان اینکه نتیجه نظرسنجی‌های انجام شده برای ما مدیران شهری معنادار بود، اذعان کرد: ما هم تا پیش از انجام این نظرسنجی، اهمیت و اولویت‌دار بودن موضوع را برای شهروندان به طور کامل باور نداشتیم اما نظرسنجی‌های ما نشان می‌دهد که شیراز در زمینه آسفالت همچنان مشکل دارد و شهرداری نیز هنوز نتوانسته انتظارات اولیه مردم را برآورده کند؛ هرچند ممکن است یک دلیل مهم آن توسعه‌ی ناهمگون شهرک‌ها و مناطق در شهر باشد.

اسکندرپور خطاب به شهرداران مناطق گفت: از همکاران و شهرداران مناطق می‌خواهم که دست‌کم برای چند بار ساعت ۳ صبح همزمان با فعالیت کارگران خدمات شهری و پاکبانان عزیز با خودرو و با سرعت کم در خیابان‌ها حرکت کنیم تا متوجه شویم که خیابان‌های ما چقدر مشکل دارند و خواسته‌ی شهروندان کاملاً به جاست.

** کیفیت را فدای سرعت نکنید

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز با تأکید بر اهمیت رعایت اصول فنی این پروژه، گفت: به صورت طبیعی بین مناطق مختلف بر سر اختصاص حجم بیشتری از نهضت آسفالت رقابتی به وجود می‌آید و این رقابت ممکن است باعث شود که به جنبه‌ی کیفی پروژه خدشه وارد شود اما من همین جا از همکاران واحد کنترل کیفیت می‌خواهم که در رعایت تمامی اصول فنی و کارشناسی به هیچ عنوان تعارف نکنند و کیفیت را فدای سرعت نکنند.

** طعنه‌ی شهردار!

شهردار شیراز در ادامه به طعنه خطاب به مدیران شهرداری، گفت: تردید نکنید که هر کدام از این چاله‌ها و زخم‌های روی آسفالت معابر، یک دعای خیر برای من و شهرداران مناطق است، البته شاید دعای معکوس!

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی و تأثیر آن بر آستانه تحمل مردم، تصریح کرد: مردم ما این روزها دچار مشکل هستند و هر چاله روی آسفالت می‌تواند با آسیب رساندن به خودروی او، هزینه‌ی جدیدی روی هزینه‌های سنگین خود و خانواده‌اش اضافه کند.

** اجرای پروژه‌ی بزرگ شهری با نظر مستقیم شهروندان

اسکندرپور در ادامه با اشاره به تأثیر مستقیم خواسته‌ی مردم مناطق در آغاز اجرای نهضت آسفالت، گفت: امروزه در شهرهای مدرن انجام پروژه‌های مختلف بر اساس خواست و نظر مردم صورت می‌گیرد در حالیکه متاسفانه ما به دلیل برخی رویه‌های نادرست اغلب خودمان تصمیم می‌گیریم و خودمان هم اجرا می‌کنیم.

شهردار شیراز افزود: می‌خواهم با افتخار بگویم که برای اولین بار این پروژه‌ی بزرگ شهری در شیراز بر اساس نظرسنجی مستقیم از شهروندان، برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود و بسیار خوشحالم که به عنوان مدیری که عمیقاً به رضایت‌مندی مردم و تأمین نظرات شهروندان باور دارم، به خواسته‌ی اکثریت مردم شریف شیراز تمکین کرده‌ایم.

به گزارش ریواس جنوب، در بودجه سال ۹۸ شهرداری شیراز، آسفالت‌ریزی برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع از سطح شهر پیش‌بینی شده بود که البته بر اساس یک رویه‌ی معمول همواره بخشی از پیش‌بینی بودجه محقق نمی‌شود اما شهرداری شیراز بر پایه نظرسنجی‌های مردمی نهضت آسفالت بالغ بر دو میلیون متر مربع از خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر کلان‌شهر شیراز یعنی حدود دو برابر پیش‌بینی‌ها را آغاز کرده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام