پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جشن بزرگ روز جهانی معلولین با حضور مسئولین کشوری،استانی و شهرستانی و جامعه معلولین و آحاد مردم در شهرستان لنده برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب رئیس بهزیستی لنده گفت: در این روز معلولین تصمیم گرفته ایم  بجای نشستن بر روی صندلی چند میلیونی بر روی ویلچر معلولین بنشینم تا هم معلولین احساس حقارت نکنند هم مسئولین که ازجسم و روح روان سالمی برخوردارند قد ر سلامتی را بدانند و به فکر معلولین باشند و حقوق شهروندی معلولین را رعایت کنند .

نورالله کاظمی افزود: ۱۲آذر از طرف مجمع عمومی سا زمان ملل متحد بنام روز جهانی معلولین نامگذاری شد تا جوامع،ملتها و اقشار مردم نیازمندیها و فعالیتها و توانمدیهای معلولین را بشناسند و معلولین به حق و حقوق مادی و معنوی خود آگاهی پیدا کنند.
وی افزود: ۱۸۹ فعالیت و ماموریت کاری بعهده سازمان بهزیستی میباشد که ۷۰ درصد آن مربوط به حوزه معلولین هست ، و دراین یکی دوسالی که مشکلات اقتصادی دامنگیر کشورمان شده به قشر معلول از طریق دولت و از منابع سازمان بهزیستی توجه خوبی شده و  در همین راستا معلول داریم که حداقل ۷۰۰ تا۸۰۰ هزارتومان علاوه بر خدمات غیر مستمر ماهیانه مستنری و کمک هزینه نگهداری دریافت میکند.
کاظمی افزود: از مسئولینی که حقوق شهروندی معلولین را رعایت نمی کنند واز مناسب سازی دستگاه اداری و مبلمان شهری عاجز و ناتوان هستند گلایه نمود و از مسئولین خواسته شد زمینه را برای حضور معلولین در اجتماع فراهم کنند‌.