پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گذر یک رود خانه در مسیر روستای ادرج موجب شده است تا کلاس درس در برخی از روزهایی که باران هست به تعطیلی کشانده شود.

به گزارش ریواس جنوب؛ روستای ادرج در بخش چاروسا یکی از روستاهایی است که در چند سال اخیر به دلیل کمبود امکانات در حال کاهش شدید جمعیت است.
این روستا که دورانی منبع تامین لبنیات منطقه بوده است این روزها آنچنان در مظلومیت به سر می برد که چیزی نمانده است که همین اندک خانوارهای ساکن نیز ترک دیار کنند.
در آخرین نمونه از اوج فقر در این روستا، معلم این روستا با ارسال تصاویری از سختی مسیر خود برای رسیدن به کلاس درس گلایه کرد.
منصور صیادیان گفت: دو سال است که مسیر جاورده تا قلعه رئیسی و بعد از آن مسیر این روستا را طی می کنم تا به کلاس درس برسم اما در ایام بارندگی گذر رودخانه کار را بسیار سخت می کند.
وی گفت: این روستا از پارسال تا حالا این مشکل را دارد و چندین بار بخشداری پیگیری کردم ولی هیچ نتیجه ای به دست نیاوردم.
صیادیان تاکید کرد: بخشدار بخش چند بار قول می دادند ولی عملی نشد و حتی بعد از باران که مسیر قطع می شد چندین بار باید پیگیری میکردیم تا لودر بفرستد تا مسیر باز شود.
این معلم ادامه داد: بعضی وقتا هم اصلا لودر برای بازگشایی مسیر نمی آمد و مجبور شدیم با کمک مردم مسیر را تا حدودی برای گذر مهیا کنیم که کار زمان بری بوده است.
این معلم اضافه کرد: بعد از هر بارندگی به دلیل جاری شدن آب این رودخانه مسیر این روستا به شهر قلعه رئیسی قطع می شودو مردم روستا از دسترسی به امکانات بهداشتی، غذایی و آموزشی محروم می شوند.
وی با انتقاد از این وضعیت گفت: این رودخانه با یک هزینه ناچیز قابل حل است اما چون کسی پیگیری نمی کند موجب می شود تا در برخی از بارندگی ها کلاس درس تعطیل شود.
وی افزود: امسال هم بعد از دو بارندگی مجبور شدم خودم دست به کار شوم و با بیل و کلنگ مسیر را در حد گذر موقتی بازگشایی کنم.
صیادیان در پایان گفت: چون هزینه ی زیادی نیاز نیست انتظار است بخشدار هر چه سریعتر این مشکل را پیگیری کند تا بیش از این مردم این روستا اذیت نشوند.