پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مشاور شهردار شیراز و مدیر پروژه پارک کوهستانی دراک معتقد است هویت شیراز با سایر کلان‌شهرها تفاوت زیادی دارد و مدیریت چنین شهری نیز مستلزم اتخاذ سیاست‌های مدیریتی متفاوت است.

پیاده‌روی خانوادگی در پارک کوهستانی دراک

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب، عبدالحمید اسدپور صبح جمعه در حاشیه همایش پیاده‌روی خانوادگی در پارک دراک گفت: پارک کوهستانی دراک، با یک هزار و ۱۵۰ هکتار مساحت بزرگترین پارک کوهستانی خاورمیانه محسوب می‌شود که هم‌اکنون بخش‌هایی از آن به بهره‌برداری رسیده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

این مقام مسؤول، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه بزرگ، خاطرنشان کرد: طبیعت بکر و ده‌ها گونه‌ی جانوری و گیاهی ازجمله گیاهان دارویی در کنار احداث دو مسیر ویژه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، مسیر پله‌کانی ویژه صعود به کوه و امکانات دیگری همچون زیپ‌لاین و پل معلق، فرصت بسیار خوبی را در حاشیه کلان‌شهر شیراز برای شهروندان شیرازی فراهم آورده است.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست در شیراز و این پارک کوهستانی، گفت: توقع ما از شهروندان این است که ضمن اینکه از این فضا بر اساس کاربری این مجموعه به صورت بهینه استفاده کنند، در حفظ و حراست از محیط بکر آن نیز نهایت همکاری را با مدیریت پارک و شهرداری شیراز داشته باشند.

اسدپور، شیراز را شهری با سابقه‌ای کهن، فرهنگی دیرینه و هویت شهری کاملاً متفاوت نسبت به سایر کلان‌شهرها توصیف کرد و افزود: شیراز را با باغ‌های انبوه، بافت فرهنگی تاریخی، مفاخر علمی و ادبی و آب و هوای دلپذیر آن می‌شناسند و روشن است که مدیریت چنین شهری نیز مستلزم اتخاذ سیاست‌های مدیریتی متفاوت است.

مشاور شهردار شیراز، شعار انسان‌محوری را متناسب با روح شیراز خواند و تأکید کرد: البته نباید فراموش کنیم که برخی سیاست‌ها و اقدامات زیرساختی ممکن است پس از چندین سال آثار و نتایج خود را نشان دهد که البته شهروندان شیراز این موضوع را به خوبی درک می‌کنند.

اسدپور در پایان پروژه دوچرخه‌های هوشمند اشتراکی را یکی از اقدامات اساسی و کارآمد در شیراز دانست و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود این پروژه که در راستای شعارهای انسان‌محوری کلید خورده است با استقبال شهروندان به یک مُد حمل و نقلی جدید و موفق در کلان‌شهر شیراز تبدیل شود.

گفتنی است در پایان این مراسم تعدادی جایزه به قید قرعه به شرکت‌کنندگان در همایش پیاده‌روی خانوادگی اهدا شد و بنا بر اعلام مدیریت پارک کوهستانی دراک، دو مجموعه زیپ‌لاین و پل معلق این پارک نیز تا پایان روز به صورت نیم‌بها خدمات ارائه کردند.

انتهای پیام/