پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا (سوره احزاب/ آیه ۲۳)
از ميان مؤمنان مردانى‏ اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند.
با قلبی آکنده ازغم واندوه شهادت سردار عزیز حاج قاسم سلیمانی را به تمامی مردم ایران وملت های مسلمان منطقه تسلیت عرض می نماییم.
سردار حاج قاسم سلیمانی ‌نابغه‌ای نظامی در مقیاس جهانی بود با افتخاراتی دست‌نیافتنی و نامی ماندگار در شکست دادن دشمنان امنیت ملی ایران و فروکوفتن تهدیدکنندگان امنیت منطقه‌ی خاورمیانه.
ولی او بیش از این بود:
مانند همه‌ی روح‌های بزرگ، جمع اضداد بود. هم دستی گشوده و گامی گرم در رزم، و هم دل و جانی صلح‌اندیش داشت. در مناسبات خارجی کشور، گذرگاه تنگ دیپلماسی را چون چراغ لاله در مصاف تندباد، پاس می‌داشت، و در معادلات داخلی کشور، روابط قطبی‌شونده‌ی سیاسی را به حسن خلق و وفا و درایت، به نقطه‌ی توازن و تعادل نزدیک می‌کرد. برخاستنش از این میانه روند تحولات ملی و منطقه‌ای را به دو دوره‌ی متمایز، پیش و پس از سردار سلیمانی، تقسیم خواهد کرد.
و باز بیش از این بود:
گنج زری بود در این خاکدان کو دو جهان را بجوی می‌شمرد
این‌جانب به نمایندگی از مردم شریف و شهیدپرور شهر سوق، عروج ملکوتی امیر دلاور اسلام و ایران را به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت نجیب و شریف ایران تبریک و نیز تسلیت عرض نموده و از خداوند بزرگ، علو درجات را برای سپهسالار سرافراز مسئلت می‌نمایم.
خلعت زيباي شهادت بر قامت رشید تو، اي بزرگمرد جاودانه تاريخ، مباركباد.
سید حسین حسینی ریس شورای شهر سوق