پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در موج نوپای الکترونیک در ایران، تجارتی در حال بلوغ و پویایی است که بدون سرمایه هنگفت و تحصیلات دانشگاهی، بر مبنای آموزش و فروش مستقیم کالا با حدف واسطه‌ها،  و هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات، انبارداری، خواب سرمایه، حمل و نقل و ضایعات و شکستگی، سود قابل توجهی را بین تولیدکننده و مصرف کننده به عنوان دو عنصر اصلی نظام توزیع کالا تقسیم می‌کند که در زمره پردرآمدترین مشاغل دنیا است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، بازاریابی شبکه‌ای یا همان نتورک مارکتینگ یک بیزنس و تجارت باسابقه در دنیا است که در کشور ایران نیز بیش از ۷ سال است به صورت قانونی فعالیت می‌کند.

این تجارت که به پردرآمدترین شغل دنیا نیز معروف است بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان، در سال ۱۳۹۴ به صنف تبدیل شده و همانند دیگر صنوف در حال فعالیت است.

در ایران حدود ۲۹ شرکت مجوز فعالیت در حوزه بازاریابی شبکه‌ای را اخذ کردند و زیر نظر پلیس فتا، وزارت اطلاعات، دادستانی کل کشور و و زارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند.

یکی از تیم‌های موفق فعال در این حوزه، تیم بزرگ خلیج فارس است که با شرکت بازاریابان ایرانیان زمین کار می‌کند و با حدود ۴۰۰ دفتر نمایندگی در سراسر کشور نقش بسیار موثری در اشتغال‌زایی، حمایت از کالای ایرانی، ارزآوری و پرداخت نقدی مالیات دارد.

در روزهایی که ایران اسلامی غرق در ماتم شهادت یکی از مجاهدین عرصه دفاع و قهرمان جهاد نظامی است، در عرصه جهاد اقتصادی، تیم خلیج فارس در استان کهگیلویه و بویراحمد پرچم اشتغال را به دست گرفته تا بتواند در این وضعیت آشفته اقتصاد کشور، دردی از دردهای عمیق بیکاری را درمان کند و امیدی باشد برای جوانان بیکار اما باغیرتی که می‌خواهند روی پای خود، آینده‌ای متفاوت و مطمئن را بسازند.

این تیم آموزشی و اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۰ شعبه نمایندگی دارد که در چند ماه اخیر با برگزارش سه سمینار آموزشی، بلوغ و پویایی خود را به نمایش گذاشت.

استقبال بی‌نظیر جوانان و مردم استان از این تجارت پرسود به حدی بوده که علی‌رغم فروش بلیط، سالن‌های اجتماعات شهر یاسوج پاسخگوی مشتاقان و فعالان این حوزه نبوده تا این استان جهش قابل توجهی در عصر جدید و تجارت بازاریابی شبکه‌ای داشته باشد.

تجارتی که بدون سرمایه اولیه و از طریق خرید و فروش مستقیم کالا و با حذف واسطه‌ها سودهای کلانی را بین دو عنصر اصلی نظام توزیع کالا یعنی تولیدکننده و مصرف‌کننده، تقسیم می‌کند.

گزارش تصویری ریواس جنوب از این همایش‌ها نوید روزهای بهتری را در اقتصاد و اشتغال این استان می‌دهد.