پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بارش برف در کردستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل بارش‌های شدید برف و باران از دیشب تا کنون راه ارتباطی ۵۰ روستا در مناطق سردسیری استان مسدود است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از ایسنا، محمد نصیری‌راد با بیان اینکه بارش برف در مناطق سردسیری استان ادامه دارد، افزود: احتمال مسدود شدن راه ارتباطی روستا‌های دیگر نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه این روستا‌ها در بخش‌های مارگون، لوداب و پاتاوه قرار دارند، گفت: امیدوارم در کمترین زمان ممکن راه ارتباطی این روستا‌ها بازگشایی شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین دلایل بسته بودن راه ارتباطی این روستا‌ها را خاکی بوده جاده عنوان و تصریح کرد: ۲۲۰ راهدار با ۱۵۰ خودروی سنگین، نیمه سنگین و سبک در ۲۳ راهدارخانه ثابت و سیار هنگام بارش‌ها به صورت شبانه روزی مشغول عملیات راهداری و بازگشایی جاده‌ها هستند.

با بیان اینکه راه‌های ارتباطی اصلی استان باز و تردد در آنها جریان دارد، بیان کرد: راه ارتباطی “یاسوج ـ چرام “به دلیل بارش برف و یخبندان مسدود شده و هم اکنون نیز بارش برف در این محور ادامه دارد به گونه ای که امکان تردد با زنجیر چرخ هم ممکن نیست.

گفتنی است که طبق گزارش مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد عمق برف در محور یاسوج- چرام محدوده جوخونه ۵۰ سانتی متر، منطقه کاکان ۴۵ سانتی متر، مارگون ۴۰ سانتی متر، شبلیز ۴۰ سانتی متر، محور یاسوج- شیراز محدوده گردنه مله شوره ۳۰ سانتی متر، محور یاسوج -سی سخت ۳۰سانتی متر، یاسوج -بابامیدان ۳۰ سانتی متر، یاسوج -سمیرم ۲۰ سانتی متر، داخل شهر سی سخت ۱۰سانتی متر و داخل شهر یاسوج یک سانتی متر تا ساعت ۱۹پنج شنبه ۱۹ دی ماه بوده است.

انتهای پیام/د