پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

درچند روز گذشته عمده مراجعین اداره‌کل کار، فقرایی بودند که به ناحق و گاها با اطلاعات اشتباه مالی که سرنخ یک فساد تازه است، یارانه نقدی آنها قطع شده است؛ پاسخگوی این افراد کسی بود که خودش در این زمینه متهم است؛ این گزارش حاصل مشاهدات و گفت‌وگوی ریواس جنوب با برخی از این معترضین است.

به گزارش ریواس جنوب  از یاسوج تماس‌های مردمی با این پایگاه خبری، خبرنگار ما را به اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی کشاند.

این روزها یارانه بسیاری از اقشار کم‌درآمد به عمد یا سهو قطع شده است و این افراد که فریادرسی ندارند، به اداره‌کل کار مراجعه کردند تا در میان سامانه‌بازی‌های دولت، اعتراضی کنند.

افرادی از دل درد و محرومیت در آخرین نقاط این استان، ده‌ها هزار تومان هزینه کردند تا به خیال خودشان ازحقشان دفاع کنند.

کف‌گیر دولت به ته دیگ خورده و همین باعث شده تا دست در جیب مردم کند و با قطع یارانه بتواند مملکت‌داری کند.

این ضعف دولت وقتی با بی‌عدالتی‌های آشکار و ایرادات اساسی همراه شود دیگر قابل بخشش و تحمل نیست؛ جایی که شاهد هستیم یارانه برخی افراد بی‌بضاعت و بی‌پول قطع می‌شود اما یارانه آنهایی که وضعیت مالی بهتری دارند، قطع نمی‌شود.

امروز اشک‌ها و التماس‌هایی را دیدم که قلب هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد؛ یارانه افرادی از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها قطع شد که به نان شب محتاجند.

بدتر از همه این‌ها، گزارشات خلاف واقع دولت و سیستم بانکی از جیب و حساب بانکی افراد است.

موضوعی که یا نشان از بی‌دقتی و غیرقابل اطمینان بودن سیستم تجسس دولت و یا نشان از فسادی دیگر دارد.

آنجا که تراکنش‌های مشکوک مالی در حساب برخی افراد دیده می‌شود که روح خودشان از آن بی‌خبراست.

پرداخت‌ها و واریزهایی که گاها صاحب حساب‌ها از آن بی‌اطلاع هستند ولی دولت آن را معیار قطع یارانه‌ها کرده است!

این‌ها، اطلاعاتی است که از مشاهدات امروز در اداره‌کل کار و صحبت‌های مراجعین این اداره، مبنای این گزارش شدند.

و اما جالب‌ترین نکته این گزارش وقتی است که متوجه شدم این مردم بی‌دفاع، مظلوم و بی‌پول برای اعتراض به قطع یارانه خود به شخصی مراجعه کردند که ادعا می‌شود یکی از بیشترین گردش‌های مالی را دارد اما یارانه خودش قطع نشده است!

یکی از مراجعین به ریواس جنوب گفته است؛ او یکی از مسئولان حوزه رفاهی است و درحالی قرار است فریادرس افرادی باشد که به ناحق یارانه آنها قطع شده که خودش متهم است، موقعیت شغلی‌ او عامل قطع نشدن یارانه‌اش با وجود تراکنش‌های قابل توجه مالی، بوده است.

انتهای پیام/بنام-ک