پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گردهمایی اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ در هوایی سرد و با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، بعد از نتیجه یک طرفه بازی اصلاح طلبان با شورای نگهبان خیلی ها فکر کردند که تنور انتخاتاتی اصلاح طلبان سرد شده است اما برگزاری جلسات مختلف این طیف گسترده، همچنان امید را برای اندیشه اصلاح طلبی زنده نگه داشته است.
گردهمایی اصلاح طلبان با حضور علی کامرانی کاندیدای رد صلاحیت شده و با حضور جمع کثیری از اصلاح طلبان در کهگیلویه در حالی برگزار شد که در این جلسه هم از امید به بازگشت انتخاباتی صحبت شده است و هم از نقدهای درون طیفی .
نخست بار حضور این جوانان که به دنبال اندیشه اصلاح طلبی خود هستند و به جای دویدن پشت سر کاندیداهای پر قدرت حاضر ،اندیشه خود را پاس داشتند قابل تقدیر است گرچه نباید از تاثیر شورای نگهبان بر ریزش تفکر اصلاح طلبی غافل شده چرا که در چنین جلسه ای در هفته گذشته به مراتب جمعیت بیشتری زیر سخنرانی دکتر کامرانی نشستند.

در این جلسه حجت الاسلام صدوقی و درویشی، مسعود قبادی، حجت هاشمی، خانم پاسدار و علی کامرانی به ایراد سخن پرداختند.

صدوقی که کاندید رد صلاحیت شده این جریان بود و شاید پیش بینی می شد که از دلایل رد صلاحیت خود و دیگر همفکران بگوید بیشتر کلی صحبت کردند و معتقد بود نه جریان اصلاح طلبی پذیرای نیروهای رانده شده از اصولگراها هستند و نه اصولگراها پذیرای نیروهای اصلاح طلب هستند.

حجت هاشمی نیز نقش پررنگ سید قادر لاهوتی در اندیشه اصلاح طلبی کهگیلویه را متذکر شد و لاهوتی را زجر کشیده ی این جریان دانست و اصلاح طلبان را به سکوت در انتخابات پیش رو دعوت کرده است.


ذولفا پاسدار نماینده بانوان نیز در اظهاراتی۲۸ هزار رای کامرانی در دور قبل را حاصل یک هفته فعالیت برشمرد و ابراز امیدواری داشت در صورت حضور کامرانی پیروزی از آن او بوده است.

شیخ درویشی نیز با انتقاد از رد صلاحیت های شکل گرفته ، رهبران اصلاحات کهگیلویه را وادار به دادن بیانیه کرده و تاکید داشت که ما دیگر چیزی در چنته نداریم.

 


مسعود قبادی یکی از کاندیداهای رد صلاحیت شده این دور که خود از حامیان سابق طیف محمود منطقیان بود همانطور که خود وعده متفاوت صحبت کردن را داد ،گویا دل پری از رهبر سابق خود داشت و بیش از ۱۳ دقیقه ی طوفانی علیه رهبر یکی از طیف های جریان اصلاح طلبی داشته است.

 

و اما علی کامرانی که در ۴سال اخیر به هر نحوی تلاش کرد تا تنور اصلاحات را هر چند نصف و نیمه اما زنده نگه دارد کما فی سابق حرف های مردمی و شجاعانه زد و با توصیه هایی به شورای نگهبان آنها را حافظ و نگهبان افراد صادق و سد محکم برای اقراد فاسد دانست و تاکید داشت که باید با تغییر برخی از رویه ها آنها تلاش کنند که در این مسیر گام بردارند و خدای ناکرده مانع به قدرت رسیدن افراد صالح نشوند.
وی خود را سرباز اصلاحات خواند و با لحنی طنزآمیز گفته است حتی در صورت پیروزی در دور قبل نیز درجه من از سربازی ارتقا پیدا نمیکرد.
وی جرم رد صلاحیت خود را مردمی بودن و در کنار مردم بودن عنوان داشت و اصرار داشت که حتی در صورت تایید صلاحیت نیز تابع مجمع شورای هماهنگی اصلاحات است و برای خروجی جریان سخنرانی خواهد داشت.

کامرانی

تقزیبا تمام سخنرانان امروز و به خصوص کامرانی از وجود سیگنال هایی برای ایجاد انتخاباتی رقابتی در کهگیلویه خبر دادند؛ موضوعی که کمتر از یک هفته ی دیگر مشخص خواهد شد و شاید بشود گفت وزن جلسه امروز را نیز بعد از اعلام نتایج اعتراضات خواهیم دید تا مشخص شود که چند درصد از اصلاح طلبان حاضر خواهند بود که به بیانیه احتمالی شورای اصلاح طلبان عمل کنند.

و اما نکته آخر: در اینکه چنین جلساتی قطعا به پویایی و زنده نگه داشتن جریان اصلاح طلبی کمک می کند شکی نیست؛ اما کمتر کسی در کهگیلویه هست که نداند یکی از دلایل عقب ماندن این جریان در این شهرستان، اختلافات بین دو رهبر این جریان است، بنابراین هر نوع جلسه ای که منجر به افزایش این اختلافات شود به همان نسبت که به پویایی جریان کمک می کند تیری در لفافه نیز بر پیکر جریان خواهد زد؛ بنابراین می طلبد که برای برگزاری جلساتی با عنوان اصلاح طلبی دقت موشکافانه در جهت وحدت و پرهیز از تشدید اختلافات صورت گیرد.

حال باید دید که در انتخابات پیش رو اصلاح طلبان با این رد صلاحیت های گسترده چه تصمیمی خواهند گرفت! می روند! می مانند و یا سکوت می کنند؟!