پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نادر منتظریان، متفاوت‌ترین نامزد انتخاباتی بویراحمد و دنا برخلاف جوسازی‌های رقبایش، دیدگاه‌های جالبی در حوزه‌های مختلف دارد؛ او در این مصاحبه از ورزش و برنامه‌هایش گفته است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، نادر منتظریان یکی از نامزدهای انتخابات حوزه بویراحمد و دنا است که عمده تحلیلگران سیاسی، او را پدیده انتخابات اسفند ۹۸ نامیدند.

به همین منظور به سراغ او رفتیم تا دیدگاهیش در مورد مسائل مختلف را جویا شویم.

آنچه در ادامه می‌خوانید دیدگاه‌های او پیرامون موضوع ورزش است.

او می‌گوید که عزت بویراحمد در سطح خرد و عزت کشور در سطح کلان به‌ویژه در موضوع برجام نافرجام و ارتباط با جامعه جهانی، تا حدزیادی لگدمال شده و معیشت مردم به معنای واقعی به خطر افتاده است و اگر کسی به خودش اجازه می‌دهد پا به انتخابات بگذارد باید برای همه ابعاد زندگی یک شهروند برنامه داشته باشد؛ و در حوزه ورزش که مطالبه مردمی هم هست و اتفاقا یکی از رکن‌های اصلی مقوله عدالت اجتماعی است نیز اهمیت موضوع دوچندان است.

یک روح و روان سالم در یک بدن سالم است و ورزش به راحتی می‌تواند هم روح و هم جسم انسان را پرورش دهد و به همین دلیل من صدای جوانان شهرم را در حوزه ورزش خواهم شنید و در این حوزه برنامه دارم.

منتظریان معتقد است اگر بتواند اعتماد مردم را در اسفندماه جلب کند، با یک برنامه‌ریزی علمی، مدون همراه با پشتوانه اجرایی و با رویکرد خدمت بی‌منت، اولویت مناطق محروم و مستضعفین و با تکیه بر جهت‌گیری بیانیه گام دوم انقلاب اداره امور را در بخش‌های مختلف به جوانان می‌سپارد و به آنها اعتماد می‌کند.

وی گفت که تبعیض‌ها و توزیع ناعادلانه ثروت‌ها و امکانات و فرصت‌ها مردم را به شدت ناراضی کرده و باید به کمک مردم، جوانان و مستضعفین، بت چهاردرصدی‌های نورچشمی را بشکنیم تا همه مردم به صورت عادلانه از برکت نظام اسلامی و انقلاب شکوهمند بهمن ۵۷ بهره‌مند شوند.

این نامزد انتخاباتی به طور مشخص در پاسخ به سؤال خبرنگار ما پیرامون دیدگاهش نسبت به ورزش گفت: به شدت به ورزش و کارکردهای آن در جامعه اعتقاد راسخ دارم و می‌دانم که مثل بسیاری از حوزه‌های دیگر، بی‌عدالتی‌ها مانع پیشرفت جوانان با استعدادی شده که کیلومترها دورتر از امکانات ورزشی و در دل روستاها و بخش‌های محروم هستند.

می‌دانم که در دل همین شهریاسوج چه نابغه‌های ورزشی به علت مسائل اقتصادی و نبود امکانات و زیرساخت‌ها، سر از اعتیاد و طلاق و جرم‌های  متعدد درآوردند.

می‌دانم که ورزش چه نشاط و سرگرمی سالمی را برای جوانان در پی دارد.

می‌دانم که در طول سالیان اخیر علی‌رغم خدمات نظام اسلامی، اما ناکارآمدی مدیران و رانت‌ها و بی‌مسئولیتی‌ها، این استان را سال‌ها به عقب رانده است.نادر منتظریان

من از نقش ورزش در فرهنگ، اقتصاد و اجتماع مطلع هستم و اهمیت مشارکت و پویایی جوانان در جامعه را واقف هستم.

همه این‌ها را می‌دانم، اعتقاد دارم و برای آنها برنامه دارم.

من این  نکته را هم در پاسخ به سؤال شما بگویم که من به همان اندازه که به مسجد ساختن اعتقاد دارم به ورزشگاه ساختن و سالن ورزشی ساختن هم اعتقاد دارم.

اگر به دنبال توسعه متوازن و پایدار هستیم، این‌ها باید با هم باشند؛ مدرسه و اماکن آموزشی هم باید باشند، درمانگاه و امکانات پزشکی هم باید باشند.

در همین راستا و به واسطه ارتباطاتی که دارم ظرفیت بزرگ خیرین را به سمت حوزه ورزش می‌آورم تا با یک تلاش همگانی و حمایت همه ارکان دولت و حاکمیت سرانه ورزشی جوانان شهرم ارتقا پیدا کند و کسی به خاطر کمبود امکانات و زیرساخت‌ها و نرم‌افرارها از قافله پشرفت و بروز استعدادهایش محروم نشود.

در حوزه ورزش، نگاه عادلانه به همه بخش‌ها خواهم داشت.

در هر رشته‌ای باید زمین تمرین، مسابقه و همه امکانات لازم باشد.

در حوزه فوتبال به واسطه فراگیرتر بودن آن، حتما باید یک تیم فوتبال در سطح لیگ برترداشته باشیم و  این کمترین حق جوانان این استان با استعدادهای قابل توجه است.

باید پای تیم‌های بزرگ فوتبال کشور به یاسوج باز شود؛ از استقلال گرفته تا پرسپولیس و سپاهان و همه تیم‌های پرطرفدار؛ این حق جوانان شهرم هست که در ورزشگاه خود مسابقات ورزشی را در بالاترین سطح تماشا کنند.

ما در این شهر ورزشگاهی چند میلیاردی ساختیم که افتتاح نشده، متروکه شده و سهم  جوانان ما از آن فقط حسرت بوده است؛ باید این امکانات در اختیار جوانان و ورزش‌دوستان قرار گیرد و فضای شاد، سالم و پرنشاطی ایجاد کند که هم به اقتصاد مردم و هم به استحکام پایه‌های اجتماعی کمک کند.

قول می‌دهم در صورتی که مردم این فرزند خودشان را شایسته وکالت خود بدانند، در حوزه ورزش به زودی سهم خود را از ورزش کشور و دنیا بگیریم و ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه ورزشی این استان را بالفعل تبدیل کنم.

این سلسله مصاحبه‌ها ادامه دارد و دیدگاه‌های نادر منتظریان در بخش‌های مختلف منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/ بنام-ک