پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج،  سایت‌های خبری در چند روز گذشته به نقد مدیری پرداختند که بیش از ۲۰ سال است در یک مسئولیت ثابت باقی مانده است که به جرات می‌توان گفت که یکی از نقدهای منصفانه رسانه‌ها در چند مدت اخیر بوده است[اینجا کلیک کنید] اما این نقد نه تنها مورد استقبال قرار نگرفت بلکه از سوی نقدشونده واکنش تاسف‌باری در پی داشت.
طبق بازخوردهایی که از این خبر به ریواس جنوب رسیده است آقای رضا شریفی، در واکنش به نقدی که شده است گفته که این افراد نمی‌دانند که پشت من چنان گرم است که با چند نقد بازاریان در رسانه کسی من را از مسئولیتم کنار نمی‌گذارد!

مدیر صنعت، معدن و تجارت گچساران به جای آنکه پاسخ دهد چه نبوغی داشته است که بیش از ۲۰ سال دست از یک پست برنمی‌دارد، وارد فاز قدرت‌نمایی شده است.

او به جای آنکه از عملکردش در دو دهه مسئولیت بگوید، منتقدین را متهم به منفعت‌طلبی می‌کند و به جای آنکه از توانایی‌هایش بگوید، از پشتوانه‌های خائنی حرف می‌زند که روی سفره انقلاب، رابطه را بر ضابطه ترجیح می‌دهند.

در حالی که افکار عمومی منتظر استعفای رضا شریفی است، او با لحنی طلبکارانه حرف می‌زند که گویا در این ۲۰ سال قدرت در شهر نفتی گچساران، گلی را بر سر صنعت این دیار و ساکنان ان زده است.

شهرستان گچساران با وجود منابع عظیم معدنی از جمله معادن گچ و منابع عظیم نفتی اما یکی از ضعیف‌ترین شهرستان‌ها در این دو شاخص بوده و در حوزه بازار نیز کمترین منفعت را از نزدیکی به بنادر و دریا برده است.رضا شریفی

در تمام دنیا، استاندارد ماندگاری و اثربخشی یک مدیر در یک مسئولیت، چهار سال است اما چه می‌شود که یک مدیر با هر دولتی و هر نماینده‌ای آن هم در دو دهه کار می‌کند و پاسخگوی هیچ کس هم نیست؟

آیا رضا شریفی حاضر است از عملکردش در ۲۰ سال گذشته دفاع کند؟ آیا نهادهای نظارتی و محاسباتی حاضرند به سراغ کارنامه او بروند؟
به راستی کدام مافیا و رانت از او حمایت می‌کند؟ آیا کسی حاضر است به مردم واقعیت را بگوید؟

آیا شریفی می‌تواند از عملکرد مالی خود در ۲۰ سال مسئولیتش شفاف حرف بزند؟ درآمدهای دو دهه اصناف در مدت مسئولیت شریفی کجا هزینه شدند؟

مدیری که تا بوده خودش مدیر بوده چطور نتوانسته حتی یک ساختمان اداری در شان شهر نفت‌خیز گچساران بسازد؟ شاید هم قدرت و اختیارات مدیر بودن، مهمتر از خدمت به صنعت این منطقه بوده است.

چه رازی میان مدیریت طولانی مدت رئیس سابق اتاق اصناف گچساران و مدیریت صمت این شهرستان هست؟ سید ناصر حسینی ۱۲ سال رئیس اتاق اصناف و شریفی هم بیش از ۲۰ سال مدیر صنعت و معدن بوده است؛ آیا در گچساران قحط‌الرجال آمده یا این جایگاه‌ها ارث و میراث شخصی آقایان هستند.

این‌ها همه سوالاتی است که متولیان حوزه صنعت، فرماندار،  شخص استاندار و معاون اقتصادی او باید به مردم پاسخ دهند.

از سوی دیگر  تقاضای رسانه‌ها از سازمان‌های بازرسی و صمت استان کهگیلویه و بویراحمد این است که بدون هیچ ملاحظه‌ای پرونده‌های مالی اتاق امصناف و اداره صمت گچساران را بررسی کنند و شفاف به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

خبرهای زیادی به رسانه‌ها می‌رسد که معلوم نیست چه بر سر اموال اتاق اصناف آمده است و هیچ شفافیتی در هزینه‌کرد درآمدهای ناشی از برگزاری نمایشگاه‌ها وجود ندارد.

همه این‌ها را وقتی در کنار مدیریت‌های طولانی مدت و هماهنگ اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت بگذاریم، ضرورت ورود به ماجرا از سوی نهادهای نظارتی را دوچندان می‌کند.

انتهای پیام/بنام-ک