پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد و مدیرکل امور عشایر از عشایر پادوک  شهرستان کهگیلویه بازدید کردند.

به گزارش ریواس جنوب، علی سلحشوری و بهمن  آزادی از نزدیک و در دیداری چهره به چهره ونشستی صمیمی با مشکلات عشایر آشنا شدند.
در این دیدارها در ابتدا  مشکلات و دغدغه های کلی  عشایر از زبان مدیرکل امور عشایر به  اطلاع رئییس سازمان برنامه و بودجه رسانده شد.
تعدادی از عشایر از دغدغه های خود گفتند و سلحشوری نیز خود را عشایر زاده دانست و از اراده خود برای کمک به عشایر گفت.
اجتهادی رئیس امور عشایر شهرستان کهگیلویه  ضمن تشکر از دکتر سلحشوری که اولین سرکشی و بازدید را به جامعه عشایری اختصاص دادند و خوشامدگویی به وی گفت: عشایر قشری تلاشگر و زحمتکش و دنبال کسب حلال هستند ونقش آنها در اقتصاد مقاومتی آشکار و باید بشکل ویژه دیده شوند.
وی گفت: از مشکلات اعتباری و وضعیت اقتصادی مملکت  کاملا مطلع هستیم و با در نظر گرفتن این شرایط  اهم مشکلات عشایر شهرستان  نیازهای زیر ساختی به خصوص جاده های دسترسی عشایر، آبرسانی سیار و ناوگان مستهلک و هزینه بر و جهت رفاه این جامعه  و بحث پنل های خورشیدی و تاثیر آن در زندگی  عشایر  و نیز انتن دهی مناطق عشایری هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز قول مساعد دادند که در آبرسانی به عشایر منطقه نهایت مساعدت را تا پایان سال جاری داشته و در بحث جاده دسترسی و نیاز به بیل مکانیکی واعتبار لازم همکاری ویژه را داشته باشند.
سلحشوری وعده داد تاپایان سال مجددا در میان عشایر حضور یافته تا شاهد برخورداری عشایر از خدمات  مختلف باشیم.