پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال در حالی ماه آینده برگزار می شود که یک آزمون مهم دیگری نه برای فدراسیون فوتبال بلکه برای وزارت ورزش به حساب می آید.

به گزارش ریواس جنوب،عدم دخالت دولت و سیاسیون درورزش همیشه یکی از موضوعاتی بود که خواسته اهالی ورزش و ورزش دوستان بوده است.

در حالیکه ۸ نفر برای ریاست فدراسیون فوتبال نامزد شدند، گمانه زنی هایی از عزم وزارت ورزش برای حمایت از یکی از این نامزدها دارد.
موضوعی که محمد دادکان نیز به آن اشاره داشته است و اگر صحت داشته باشد کارنامه تلخ و منفی دیگری برای وزیر ورزش  رقم خواهد زد.
دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفته بود:می خواهند قریب را به زور رئیس فدراسیون فوتبال کنند!

دادکان ادامه داد که دارند شرایط را طوری فراهم می‌کنند که آقای قریب رئیس فدراسیون شود، از همه جا به مدیران باشگاهها، هیات‌های فوتبال در استانها و اعضای مجمع زنگ می‌زنند و آنها را تحت فشار می‌گذارند تا به قریب رای دهند

اما در میان نامزدهای فعلی هدایت ممبینی جوانی است که در صورت عدم دخالت سیاسیون می تواند این کرسی را با پشتوانه ی فنی خود تصاحب کند.
ممبینی که از دوران کودکی در ورزش بوده است بدون شک ریز و درشت فوتبال را می داند و فوتبال نیز در صورت داشتن افراد فوتبالی می تواند به جایگاه واقعی خود برسد.
ممبینی دارای مدرک دکترای تربیت بدنی است که مسیولیت کمیته ی بازاریابی و روابط بین الملل  فدراسیون، کرسی در کمیته داوران afc و سابقه اجرایی و حضور در شورای شهر را نیز در کارنامه درخشان خود  دارد .

برای رییس فدراسیون فوتبال که همواره مسایل داوری یکی از پر چالش ترین موضوعات تحت مدیریتش است داشتن توانایی های داوری یک مزیت بشمار می رود که ممبینی بخاطر حضور بیش از یک دهه در سطح اول فوتبال ایران و رقابت های آسیایی از این خصوصیت نیز برخوردار است.
او به دلیل تسلط به زبان انگلیسی در برخورد و ارتباط موثر با دیگر کشورها کار راحت تری نسبت یه سایر گزینه ها می تواند داشته باشد.
ممبینی که در حال حاضر رییس کمیته داوران است با نگاهی به عملکرد او در این کمیته می توان مهری بر تضمین موفقیت او در صندلی ریاست فدراسیون نیز زد.
او اولین مدیری بوده است که توانسته است علی رغم فشارهای متعدد، هیچگاه در بازیهایی که یک سوی آن تیم های تهرانی است از داوران تهرانی استفاده نکند؛ مساله ای که شاید به ظاهر ساده باشد اما در ابتدا با فشارهایی همراه است که قطعا از عهده ی یک مدیر با جدیت بر می آید.
ممبینی اولین مدیری بود که توانسته است جلسات آمادگی پیش فصل داوران را در بهترین مکان وبا پیشرفته ترین تجهیزات برگزار کند؛ مهمی که داوران نیز به آن اذعان دارند و از جو به وجود آمده خوشحال هستند.

او تنها مدیری بود که برای اولین بار بصورت شفاف فرم بازخورد عملکرد داوران را در لیگ و بصورت نمودار طراحی و به داوران در کلاس نیم فصل تحویل داد.

ممبینی اولین مدیری بود که حتی یک نظارت هم در بازیهای لیگ برتر برای خودش در نظر نگرفت.
او اولین مدیری بود که دقیقا جوانگرایی در داوری وحمایت از داوران جوان  که شعار همه ی روسای قبلی کمیته داوران بود را با شجاعت عملی کرد.

و اما خلاصه مطلب: وزیر ورزش باید هوشیار باشد و  از چنین نیروهایی که از نوجوانی در فوتبال بودند و پله پله بالا آمدند حمایت کنند تا فوتبال بدست فوتبالی ها اداره بشود.