پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مجید صادقی، در یاداشتی پیرامون انتخابات بویراحمد و دنا نوشت؛

شرایط انتخاباتی و جو سیاسی که از دوره قبل در حوزه بویراحمد و دنا شکل گرفت و نیز تمام تحلیل‌های سیاسی و امنیتی حاکی از آن بود که انتخابات این دوره مجلس در این حوزه بسیار پر تنش و سرشار از ناامنی و تضاد های قومی و قبیله ای خواهد بود و لذا ستار هدایت خواه با داشتن بصیرت نافذ و روشن از وضع موجود و با توجه به مصلحت ایجابی، با اقدام مدبرانه و شجاعانه علی رغم توانایی های بسیار بالای خویش از حضور در انتخابات بویراحمد و دنا کناره‌گیری کرد.

این کناره‌گیری موجب شد تا عده‌ای به خیال خام خود دو قطبی را شکل دهند که در نهایت به پیروزی نماینده ناکارآمد بویراحمد و یا کاندیدای قومی و قبیله‌ای ختم شود اما برای بزرگان سیاسی و سران ایلات و طوایف مختلف همواره امنیت و معیشت مردم خط قرمز بوده است.

نظر به وضعیت خاص سیاسی و اقتصادی و نظامی ایران اسلامی، در این برهه حساس تاریخی‌ ضرورت حضور نیروهای بسیار توانمند، اثرگذار و انقلابی در مجلس شورای اسلامی احساس می‌شد.

در این میان اما چهره‌ای بدون سابقه حزب گرایی و یا قومیت گرایی، انسانی پاکدست و عاری از جناح بازی سیاسی و فردی بسیار کاربلد، توانمند، مقتدر و انقلابی پای به عرصه کارزار انتخاباتی گذاشت که می تواند نماینده ای در خور شأن و منزلت مردم غیور و شجاع بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی باشد.

از آنجایی که مردم نیز خیلی زود به بازی‌های بسیار خطرناک پشت پرده کاندیداهای ضعیف و ناتوان برای تحمیل خود به آنان به بهانه های ایلی، قومی و قبیله‌ای و یا وعده های سر خرمن آگاه شدند به سرعت هر چه تمام تر به سمت منتظریان بعنوان انسانی شایسته و توانمند که می‌تواند به همه ناامنی های احتمالی،ضعف ها و ناکارآمدی ها، فسادها و تبعیض‌ها پایان دهد جذب شدند.

فردی که کارنامه کاری ایشان نیز گواه توانایی وی در جلوگیری از دوقطبی سازی های خطرناک است.

حال مردم به خوبی دریافته اند که همه از یک خانواده بویراحمد هستند و این موج سواری موج سواران بر احساسات و تعصبات حزبی، خانوادگی، قومی و قبیله‌ای صرفاً برای رسیدن به مطامع شخصی است و لذا فریب این شعارهای پوچ، کارناوال ها و جمعیت سازی های تبلیغاتی را نخورده و با انتخاب آگاهانه و عاقلانه رویای باطل و البته خطرناک آنان را ناکام خواهندگذاشت.

مجید صادقی : فعال سیاسی و اجتماعی

انتهای پیام/ ی