پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک مخاطب ریواس جنوب در یادداشتی نوشت؛  از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه و پس از برگزاری آیین افتتاحیه ستادهای انتخاباتی نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، آغاز تبلیغات رسمی نامزدها و با بالا رفتن تب و تاب انتخاباتی ورق انتخابات برگشت.

در آغازین روزهای ثبت نام کاندیداتوری انتخابات، شواهد نشان از پیروزی یکی از نامزدهای دور قبل با پشتوانه رای طایفه‌ای داشت اما این تحلیل‌ها با حضور نادر منتظریان روند معکوس به خود گرفت و تحلیل‌گران مسائل انتخابات در این روزها با شدت بیشتر و تمام تر ایشان را فردی شگفتی ساز و حیرت انگیز در جلب نظر مردم در جناح های مختلف سیاسی اعم از اصلاح‌طلب و اصولگرا، اقشار و گروه‌های مختلف و حامیان هر سه کاندیدای حاضر در صحنه نشان می‌دهد.

پدیده‌ای کم‌نظیر و بی سابقه در بویراحمد و دنا در حال رقم خوردن است. حماسه ای بزرگ که همه مردم در تمام مناطق بویراحمد و دنا در آن مشارکت عظیمی دارند. رسم بر این بود که همیشه افراد ضعیف چندین بار در صحنه انتخابات شرکت کنند تا شناخته شوند و به اصطلاح اسم در کنند هرچند سوابق متعدد ناکارآمدی و نه چندان قابل دفاعی داشتند.

اما منتظریان برای اولین بار وارد میدان شد ولی سوابق و عملکرد انقلابی و جهادی وی باعث شهرت و محبوبیت روزافزون در بین بزرگان، معتمدین و ریش سفیدان، عموم مردم و سیاسیون و اقشار گوناگون جامعه شد.

با عبور از انتخاب نژادی و منفعت طلبانه، گویا فرآیندی مردمی در سراسر شهرستان های بویراحمد و دنا در حال شکل گیری است که برای نخستین بار در استان نماینده ای در اولین حضور خود بیش از نود هزار رای مثبت از مردم دریافت نماید.

رای مثبتی که به عملکرد وی در مجلس آینده اعتبار و قدرت بسیار بالایی خواهد بخشید و بار دیگر عزت لگدمال شده این مردم را باز می گرداند.

این رای برای همیشه تفکرات قومی و قبیله‌ای را از سیاست این استان دور خواهد کرد و تا حد زیادی شایسته ‌سالاری و تفکر جریانی و عقلانی جای آن را خواهد گرفت.