پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مهدی روشنفکر در جمع مردم شهر یاسوج اظهار داشت: ندای وحدت یعنی با مردم و برای مردم بودن، یعنی عبور از مرزها، طایفه گرایی و مباحث سخیف سردسیر و گرمسیر و علیا و سفلی و ندای وحدت با مدیریت‌های فامیلی، خونی، انتخاباتی و معامله‌گر نسبتی ندارد.

وی عنوان کرد: فردی که خود را سر جناح راست می‌داند مهدی روشنفکر را خطری برای دو جریان چپ و راست دانسته و از چپ‌ها درخواست کمک کرده در حالی ۴۰ سال این جماعت را چپ و راست کرده است، و امروز عرض می‌کنم روشنفکر از افراد توانمند و دارای تعهد و تخصص از هر دو جریان سیاسی کمک می‌گیرد

روشنفکر افزود: فردی که خروجی اصلاح طلبان بوده با وجود اینکه وی ، بستگان و هم طایفه‌هایش را دوست دارم در روزهای اخیر دست به تخریب بنده زده که امروز اعلام می‌کنم برادر عزیزم شما اگر ۳۰ انتخابات دیگر هم باشید در خوشبینانه ترین نگاه سوم یا چهارم می‌شوید.

این عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: همچنان دست دوستی و محبت به سمت رقبای انتخاباتی خود دراز می‌کنم تا با هم عهد ببندیم تا برای مردم با تخریب‌های بدون عقبه، دردسر درست نکنیم.

روشنفکر یادآور شد: انتخابات مظهر تجلی اراده ملت بوده و بر اساس اصول ششم و پنجاه و ششم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، امور کشور باید با اتکاء به آرای عمومی و از طریق انتخابات اداره شود.

وی با بیان اینکه خداوند انسان را بر سرنوشت خویش حاکم ساخته است، عنوان کرد: هیچ کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروه خاص قرار دهد بر این اساس جریان ندای وحدت اولین شعار خود را بازگشت به مردم انتخاب کرده و معتقدیم که خواست، نظر و اراده مردم در همه شئون تصمیم گیری و اجرایی باید ساری و جاری شود.

روشنفکر با اشاره به اینکه دومین شعار جریان ندای وحدت عدالت اجتماعی است، ابراز کرد: امروز همه ما خسته از تبعیض، بی عدالتی و فساد آستین همت بالا زده‌ایمو در واقع نفس حضور ما در انتخابات و شکل گیری ندای وحدت اعتراض به بی عدالتی و تبعیض نظام مند مدیران فعلی است.

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم عدالت معتبرترین ارزش اجتماعی، بلکه زمینه ساز تحقق دیگر ارزش‌های اجتماعی از جمله آزادی خواهد بود، افزود: باور داریم برای تحقق عدالت نیازمند قوانین عادلانه، مجریان عادل و نظارت و اگاهی مردم هستیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بیان کرد: ما اکنون گرفتار پیرسالاری در مدیریت هستیم و به جوانان خود کمتر امکان بروز و ظهور توانمندی‌های خود را داده‌ایم در حالیکه میانگین سن بزرگترین فرماندهان و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی ۲۵ سال بوده است ولی متاسفانه میانگین سن آخرین دولت نسبت به اولین دولت بسیار بالاتر است.

روشنفکر خاطرنشان کرد: امروز استان ما در دوران پنجره طلایی جمعیتی قرار دارد و باید از ظرفیت عظیم جوانان پرانرژی و جوان به نحو شایسته و عادلانه جهت توسعه استان بهره بگیریم و بر همین اساس و با استناد به بیانیه گام دوم انقلاب سومین شعار انتخاباتی خود را جوانگرایی تعریف کردیم تا خود را متعهد به استفاده از ظرفیت جوانان نخبه بدانیم.

وی با اشاره به اینکه ما معتقدیم میزان و معیار در سپردن مسئولیت‌ها و به کارگیری افراد شایستگی و توانمندی افراد است، اظهار داشت: ما باور داریم که مدیریت‌ها باید بر اساس دکترین ارتقاء پلکانی به افراد سپرده شود نه بر اساس لابی‌های سیاسی و مناسبات قومی و قبیله‌ای،
بنابراین شایسته سالاری را به عنوان چهارمین‌ شعار خود برگزیدیم تا بتوانیم با انتخاب افراد شایسته زمینه رشد و توسعه استان و شهرستان را فراهم آوریم.

روشنفکر تاکید کرد: جریان ندای وحدت فساد را بیماری مسری ساختار اداری و سیاسی می‌داند و معتقد است وجود فساد در ساختار سیاسی و اداری موجب تضعیف اعتماد عمومی خواهد شد و ریشه بسیاری از فسادها را ضعف قوانین تصویب شده میدانیم.

وی ادامه داد: قوانین تصویب شده باید جامع و مانع باشند در قانون نباید هیچ روزنه‌ای برای دور زدن قانون و بروز فساد مجریان وجود داشته باشد
در این چارچوب فساد ستیزی را زمینه ساز پیشرفت و مولفه‌ای اعتماد ساز قلمداد می‌کنیم و برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد و بر همین اساس پنجمین شعار خود را مبارزه با فساد انتخاب کرده‌ایم و در این راه بدون مسامحه حرکت می‌کنیم.

روشنفکر گفت: ما عدالت اجتماعی را برای مبارزه با تبعیض، شایسته سالاری را برای مبارزه با ارادت سالاری، جوانگرایی را برای مبارزه با پیرسالاری، مبارزه با فساد را برای ارزش دادن به نیروهای پاک دست و بازگشت به مردم را برای مبارزه با کسانی که خود را مالک و قیم مردم می‌دانند انتخاب کرده‌ایم.

وی گفت: امروز به دلیل بی توجهی به همین شعارها ، استان ما با وجود بهره مندی از ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف، علیرغم همه خدمات نظام جمهوری اسلامی هنوز با توسعه بیگانه است و تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله دارد.

روشنفکر هواداران خود را به رعایت اخلاق و قانونمداری دعوت کرد.

انتهای پیام/