پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش شمار مبتلایان به کرونا ویروس در شیراز به ۹ نفر و بهبود یکی از بیماران خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر گفت: با توجه به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص این بیماری در شیراز و تلاش شبانه روزی همکاران ما برای تشخیص سریع تر مبتلایان که منجر به تقویت روند پیشگیری از این بیماری می شود، یک مورد مبتلای جدید در مرحله اولیه، از مجموع افراد مشکوک بستری شده، شناسایی شد.

او با اعلام این خبر، مجموع مبتلایان استان فارس را ۹ نفر برشمرد که تاکنون سه مورد قطعی بوده و ابراز امیدواری کرد با توجه به تشخیص این موارد و آغاز دوره های درمانی مورد تایید وزارت بهداشت، به زودی شاهد بهبودی و ترخیص آنان باشیم.

همتی اضافه کرد: نتایج به دست آمده از ۶ مورد جدید در مراحل اولیه بوده و برای تایید نهایی به وزارت بهداشت ارسال می شود.

به گفته معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد بیماری کروناویروس، تاکنون یک مورد از بیماران شناسایی شده، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده است.

دکتر همتی همچنین از تلاش همکاران بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) در خدمت رسانی به افراد مشکوک به این بیماری و مبتلایان شناسایی شده قدردانی کرد و یادآور شد: ۹ مرکز سرپایی نیز در شیراز برای ارائه خدمت به مراجعان مردمی پیش بینی شده است که امیدواریم موجب تقویت روند شناسایی مبتلایان شود.

پایان خبر/ سجاد بنام