پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تنها راه مقابله با بیماری کرونا در خانه ماندن است.

به گزارش ریواس جنوب، بر اساس تماس های شهروندان از گوشه گوشه ی استان کهگیلویه و بویراحمد مردم آنگونه که باید رعایت کنند نمی کنند و همچنان خیابان ها در برخی از مناطق و شهرها شلوغ است.
یکی از روستاهایی که در سه روز اخیر به شکل محسوسی خلوت شد و مردم در خانه ماندند دهستان جاورده متشکل از روستاهای مختلف و به خصوص سه روستای بلویری، دشت آزادی و جاورده در بخش چاروسا است که این عزم مردم یک دهستان با وجود مشکلات اقتصادی که دارند می تواند در استان و حتی کشور یک الگو برای ریشه کن کردن کرونا شود.

احمد بدره دهیار این روستا گفت: بعد از مصوباتی که در سطح شهرستان و بخش برای مقابله با کرونا گرفته شد، با رایزنی با کسبه و اصناف و مساعدت آنها توانستیم بازار و حتی گاراژ مسافربری را تعطیل کنیم و کار ضد عفونی روستا را انجام داده ایم و به زودی موادضد عفونی به تک تک خانواده ها هم خواهیم داد.
وی با تشکر از مردم، اعضای شوراها و درمانگاه جاورده تاکید کرد : به معنای واقعی مردم این روستا و دهستان شرایط سخت را درک کردند و علی رغم مشکلاتی که دارند مشاغل خود را تعطیل کردند.
وی افزود: در سه روز گذشته به جز چند مغازه که طبق خواسته خود مردم بوده است بقیه مغازه ها کاملا بسته شدند و مردم از ترددهای غیر ضروری در روستای جاورده و روستاهای اطراف خودداری کردند.
به گزارش ریواس جنوب، در کنار عزم مردم این دهستان یکی از عواملی که معمولا در کارهای مرتبط با سلامت مردم موثر بوده است کادر درمانی فعال و با انگیزه درمانگاه جاورده برای دغدغه های مردم است که جا دارد مسوولان شبکه بهداشت این نیروها را برای استفاده در پست های بالاتر مد نظر داشته باشند.
برزگر مسوول این درمانگاه ریز مسایل را با حساسیت ویژه پیگیری می کند و در این ایام سخت کرونا نیز همراه و همکار بسیار خوبی برای مجموعه دولت است.
بهره بر یکی دیگر از این اعضا که در خانه بهداشت این روستا کار می کند با وجودیکه ماه های آخر خدمت خود را می گذراند اما لحظه ای از کار مردم غافل نمی شود.
اینها گفته شد تا هم مردم روستاها بدانند که برای کنترل کرونا نقش آنها کمتر از کلان شهرها نیست و هم مسوولان شبکه بهداشت قدر نیروهای ارزشی خود حتی در روستاهای دور افتاده را بدانند.