پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

توزیع و نظارت بر میوه شب عید امسال علی‌رغم سابقه نه چندان خوب سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازار، از سوی کمیته راهبری به این سازمان داده شد تا کار خوب سازمان تعاون روستایی در تامین به موقع و باکیفیت این میوه با عملکرد سازمان صمت یا تکمیل شود یا خراب شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوح،  قدرت الله ویسی در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه خرید، نگهداری، توزیع و نظارت میوه خریداری شده شب عید استان اظهار داشت: بر اساس تصمیمات کمیته راهبری میوه شب عید ،۶۰۰ تن میوه سیب درختی و  پرتقال  والنسیا را تامین کردیم .
ویسی گفت : سعی کردیم سیب درختی مورد نیاز را از باغداران هم استانی تهیه کنیم اما پرتقال را از جیرفت کرمان خریداری کردیم .

وی در خصوص قیمت مصرف کننده میوه شب عید عنوان کرد: بر اساس مصوبه کمیته راهبری ،قیمت هر کیلو سیب درختی سفید و قرمز معادل ۶ هزار تومان و قیمت پرتقال والنسیا ۷ هزار تومان تعیین گردید .

مدیرکل تعاون روستایی استان ادامه داد:در تاریخ ۲۸ اسفند از طریق اتحادیه تعاون روستایی توزیع میوه شب عید در دستور کار قرار گرفت که بر اساس  مصوبه کمیته راهبری کار تامین میوه بر عهده اتحادیه تعاون روستایی شهرستان بویراحمد بعنوان مباشر قرار گرفت  ،که بیش از ۵۰ غرفه از طریق سازمان صنعت و معدن استان به ما معرفی شدند  و  بر اساس میزان سهمیه ای که از طریق سازمان صنعت معدن به اتحادیه معرفی شدند مطابق همان معرفی نامه میوه در اختیار غرفه داران قرار داده خواهد شد .

قدرت الله ویسی اظهار داشت: نظارت بر توزیع و فروش سیب و پرتقالی که از سردخانه خارج می شود بر عهده سازمان صنعت معدن و تجارت استان است و  وظیفه ما در قبال میوه شب عید تامین ،نگهداری و توزیع است .

ویسی در خصوص میزان اعتبار طرح میوه شب عید بیان کرد: قریب ۹۰۰ میلیون تومان از طریق بانک ملت تسهیلات دریافت کردیم و مابقی از طریق تعاون روستایی شهرستان بویراحمد تامین شد کل اعتبار خرید میوه شب عید ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان بوده است.

مدیرکل تعاون روستایی با اشاره به نکات بهداشتی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از مردم خواست که در جلوی این غرفه‌ها ازدحام نکنند و بدون نگرانی و به صورت فردی و با رعایت توصیه‌های بهداشتی نسبت به خرید اقدام کنند.

وی گفت که تا ۱۵ فروردین این طرح ادامه دارد و میوه مورد نیاز مردم تامین و ذخیره شده است.