پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

وحید پیرایش فعال اجتماعی اهل چاروسا در یادداشتی از نیامدن خود به زادگاهش در پی شیوع بیماری کرونا خبر داد و تاکید کرد با وجود عشق به زادگاهم اما برای رعایت موارد بهداشتی و عدم انتقال احتمالی ویروس به شهرم با وجود مرخصی نخواهم آمد.

به گزارش ریواس جنوب در این یادداشت آمده است:

* به نامش و در پناهش*
همتباران دوست داشتنی ام در سرتاسر ایران اسلامی
سلام
نوروز و عید باستانی بر شما مبارک .
هر سال این موقع مردم با خرید آجیل، شکلات و شیرینی،چینش سفره هفت سین ،دید و بازدید ها، مهمانی های شبانه و سفرهای نوروزی در تدارک عید به یاد ماندنی برای خانواده هایشان بودند .
در فرهنگ کهن ما ایرانیان همیشه سنت های جمعی موج می زده است و روح با هم بودن همیشه پررنگ بوده است و صد البته دورهمی های مردم چاروسا مخصوصا در این ایام ،و شور و نشاطی که در هر روستا و کوی برپا بود زبانزد بود ،مهاجرین چاروسایی از هر شهری خود را به زادگاه میرساندند و به راحتی می توانست دوستان و آشنایانی که یکسال ندیدی را ملاقات کرد ، دور همی های عید، خاطرات روزهای خوب را تکرار میکرد و دوباره جمعیت روستاها برای چند روز زیاد میشد ،برگزاری مسابقات فوتبال جوانان علاقمند را دور هم جمع میکرد و نشاط و شادی در چهره همگان موج میزد .
اما امسال ،میهمان نوروزی ما یک میهمان ناخوانده هست که از مدتها قبل ما را مورد حمله قرار داد و کرونا این میهمان منحوس شده رنگ و بوی عید ما را دگرگون کرد و اضطراب و ترس را در جامعه پدید آورد .
متاسفانه آمار و ارقام رسمی، شیب ابتلا به این ویروس را همچنان صعودی و نگران کننده نشان میدهد و شرایط جوری پیش میرود که سرنوشت همه ما به هم گره خورد و همه ما یا پیروز میشویم و یا با هم شکست میخوریم .
پایان زندگی همه انسانها به مرگ منتهی میشود اما با همدلی و در کنار هم بودن میتوانیم از وضعیتی که امروز تمام کشور را درگیر کرد رها شویم و با هم پیروز شویم .
متاسفانه تصاویر مخابره شده از صف های طولانی خودروها در برخی محورها و بزرگ راهها، و بسیاری از شهرها برای مسافرت، میتواند اوضاع را وخیم تر کند .
در کنار اکثریتی که در خانه ها مانده اند اقلیت نه چندان کم تعدادی هم هستند که با مسئولیت ناشناسی که نشانگر نبود درک عمیق و یا وجود نگاههای صرفا فردی و خودبینانه هست وضعیت بغرنج جامعه را نادیده میگیرند. و در تدارک خرید و سفر هستند .و ضمن ایجاد مشکل برای خود و دیگر مردم ،زحمات کادر درمان،پزشکان ، پرستاران و کسانی که این روزها در خط مقدم سلامت هستند را نیز دو چندان میکنند .
اینجانب تلاشهای کادر درمان را از نزدیک میبینم و استرسهای ناشی از مراجعات مکرر افراد مبتلا و مشکوک به کرونا را در چهره خانمم که عضوی از جامعه درمان هست را مشاهده میکنم .و عاجزانه خواهش میکنم بنا به توصیه اکثریت جامعه، پزشکان ، کادر درمان ،سایت ها،خبر گزاری ها ،و….به شعار (در خانه بمانیم .)عمل کنیم و هر کس به نوبه خود قطع کننده زنجیره این ویروس باشیم و عید،مسافرت، دید و بازدید های خود را به روزی موکول کنیم که این ویروس در کشور ما ریشه کن شود و آنوقت با شادابی و دوری از استرس روزهای خوب را تکرار کنیم .
بنده حقیر علاقه شدیدی به زادگاه، خانواده، دوستان و آشنایان خود دارم و هم اکنون دلتنگ همه نزدیکان خود نیز هستم و آرزوی دیدار با آنها را دارم .اما با وجود اینکه در مرخصی چند روزه هستیم و خانمم به علت فشار کاری و پراسترس در بیمارستان نیاز به تجدید روحیه و دیدار با خانواده دارد به احترام سلامت همگانی، تا روزی که این ویروس ریشه کن نشود به چاروسا و جای دیگری مسافرت نخواهیم کرد و در خانه میمانیم.
و عاجزانه از تمام همتباران خود در دیگر شهرهای ایران خواهشمندم در شرایط کنونی به چاروسا مسافرت نکنند ،
شاید ما عامل انتقال کرونا به چاروسا باشیم
سال خوب و خوشی همراه با سلامتی برای همه شما خواستارم
با احترام
دوستدار همیشگی چاروسا
وحید پیرایش
ساکن فعلی شهر جم استان بوشهر