پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اتاق اصناف مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد از تشدید بازرسی ها خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از به نقل از سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در اتاق اصناف یاسوج ، علی ارشدی ،
از طرح مبارزه با ویروس کرونا و نظارت بر تعطیلی واحدهای صنفی در شهر یاسوج خبر داد واظهارداشت: درراستای اجرای طرح مبارزه با ویروس کرونا و برخورد با واحدهای صنفی که نسبت به رعایت ضوابط بهداشتی و اجرای این طرح کوتاهی می کنند، ماموران و بازرسان نظارت بر صنوف مختلف استان کار بازرسی از این واحدهای صنفی را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: در اجرای این طرح، از تمامی واحدهای صنفی که در سطح شهرستان شهرستان بویراحمد و حومه های شهرتعطیل ننموده اند، بازدید و با متخلفین برخورد می شود.

وی با بیان اینکه طرح مبارزه با ویروس کرونا ۱۵ روزه می باشد اظهار داشت : تمامی صنوف باید از یکم فروردین لغایت ۱۵ فروردین سال جاری تعطیل باشند و حق هیچگونه فعالیت و خدمات رسانی را نخواهند داشت.
ارشدی ادامه داد: در صورت عدم همکاری و رعایت واحدهای صنفی و بنا بر تصمیم شورای تامین استان مجبور به ادامه تعطیلی واحدهای صنفی به مدت ۱۵ روز دیگر یعنی در نیمه دوم فروردین خواهیم بود .

این مقام نظارتی بر واحدهای صنفی گفت : تمامی واحد های صنفی در شهرستان بویراحمد بجز میوه فروشان خرده فروشان خواربار ،نانوایان ومرغ و قصابان با رعایت پروتکل بهداشتی تعطیل می باشد و هر گونه باز گشایی و فعالیت صنفی با بیانیه و اعلامیه اتاق اصناف صورت می گیرد .

وی اذهان داشت : در همین راستا اتاق اصناف مرکز استان تاکنون سه بیانیه داده و با همکاری رسانه ها و سایت های استان و دستگاههای نظارتی بر اصناف اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته است.

ارشدی با اشاره به تعدادپلمپ و جرایم واحدهای صنفی در یاسوج بیان داشت: در دو روز گذشته از ۱۱۷۸واحد صنفی به علت عدم رعایت بهداشتی و عدم تعطیلی واحد صنفی خود در طرح مبارزه با ویروس کرونا بازرسی گردید که ۲۰۰ واحد پلمپ و ۲۰ واحد صنفی دیگر با جریمه ای به ارزش ۶۰ میلیون ریال صورت گرفت.

رئیس اتاق اصناف یاسوج با بیان اینکه این گشت های مشترک تا ۱۵ فروردین ماه جاری ادامه دارد افزود : طرح نظارتی و بهداشتی از صنوف روزانه به صورت گشت مشترک از سوی اتاق اصناف و واحد بازرسینمایندگاه استانداری و فرمانداری ،قاضی و بازرسان تعزیرات حکومتی استان ، بازرسان بهداشت ،بازرسان سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان و یگان امداد نیروی انتظامی صورت می گیرد.
وی بااعلام تداوم وتشدید بازرسی خاطرنشان داشت : اتاق اصناف مرکز استان با همکاری بازرسان و دستگاههای نظارتی در جهت پیشبرد سلامت مردم در این ایام کوتاهی نمی کنند و در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.