پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شیراز شهر مهربانی است و ساکنان خیر و نیک اندیش آن در برهه‌های مختلف از بروز سیل گرفته تا شیوع کرونا، میدان‌دار نوع‌دوستی و کمک به یکدیگر هستند.

از ابتدای سال ۹۸ شیراز عرصه تجارب سخت و تلخی بود اما مردمان فرهنگ دوست این دیار با مهرورزی و نیک اندیشی، تصاویر شیرینی را در بحبوبه‌های سختی آفریده‌اند.

با بروز سیل در روزهای پنجم و ششم فروردین ۹۸ شیرازی‌های مهربان خانه‌های خود را در اختیار میلیون‌ها مسافر نوروزی که در سیلاب گرفتار شده بودند قرار داده و به رایگان پذیرای آنها بودند.

هم اکنون نیز با شیوع بیماری کرونا، خیران این شهر بیکار ننشسته و هر یک گوشه‌ای از کار را در اختیار گرفته و در تولید و توزیع اقلام بهداشتی مانند، مواد ضدعفونی و ماسک بین نیازمندان، مردم و مراکز درمانی مشارکت دارند.

مهربانی در شیراز تعطیل‌بردار نیست

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود تعطیلی بسیاری از مشاغل و کسب و کارها به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا در این شهر، اما مهربانی در شیراز تعطیل بردار نیست.

عبدالرضا دستغیب افزود: انجام روش‌های مقابله با ویروس کرونا در هفته‌های گذشته و تعطیل شدن بسیاری از مراکز عمومی برای مهار و جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه بسیار موثر بوده است.

وی ادامه داد: هر چند در سراهای مهربانی در شیراز بسته شده و نمی‌توانیم شاهد حضور فیزیکی خیران در این سراها باشیم اما دل‌های خیران و نوع‌دوستان در پیوندی معنوی با یکدیگر تعطیل بردار نیست و آنها آماده مشارکت در تامین نیازهای قشر نیازمند جامعه هستند.

دستغیب اضافه کرد: خیران و نوع‌دوستان شیرازی در این برهه از زمان، نیازمندان واقعی شهرمان را فراموش نمی‌کنند و هر آنچه در توان دارند در این روزهای سخت با نیازمندان تقسیم می‌کنند تا تنور مهربانی هماره گرم بماند.

مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با بیان اینکه در وهله اول نیک‌اندیشان باید کمک‌های خود را به همسایگان، خویشاوندان و افراد بی سرپرست و بدسرپرست اهدا کنند، اظهار داشت: این مجمع آمادگی کامل دارد تا کمک‌های نوع‌دوستان را با هماهنگی و رعایت نکات بهداشتی به دست نیازمندان واقعی برساند.

دستغیب گفت: با توقف فعالیت‌های اقتصادی خُرد در جامعه، بسیاری از خانواده‌ها از کسب درآمدهای اندک محروم شده‌اند و اینک به صف نیازمندان پیوسته‌اند و توجه به این مهم می‌طلبد تا مهربانی را بیش از گذشته تقسیم کنیم.

وی افزود: خیران می‌توانند برای مبارزه با کرونا از طریق تماس با شماره‌های تلفن ۳۲۳۴۱۴۳۷ و ۳۲۳۶۰۸۳۷ برای اختصاص کمک‌های خود به نیازمندان جامعه، هماهنگی لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/ منبع اصلی