پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

تغییر دکتر سبز خوش‌اخلاق در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، انتصاب دکتر کشاورز توانمند را در این معاونت تحت‌الشعاع قرار داد تا این اقدام مدیریتی دکتر یزدانپناه با تعبیر و تفسیرهای گاها اشتباهی همراه شود؛ در این مطلب به برخی انتقادات از این انتصاب اشاره می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، منتقدین این تغییر مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی از چند زاویه به این موضوع پرداختند.

اول اینکه می‌گویند دکتر سبز یک اصلاح‌طلب است و نباید تغییر می‌کرد‌؛ در پاسخ به این نقد باید گفت که اولا دکتر کشاورز که جایگزین دکتر سبز شده است هم اصلاح‌طلب است و یک اصلاح‌طلب جایگزین اصلاح‌طلب دیگری شده است.

دوما مگر قرار است یک مدیر به صِرف اصلاح‌طلب بودن باید تا پایان دولت مدیر باقی بماند؟

زاویه دیگری که منتقدین به آن پرداختند، این موضوع است که در شرایط مبارزه با کرونا چرا باید دست به تغییر مدیریتی زده شود؟

استان کهگیلویه و بویراحمد هم به تبع سایر نقاط کشور در یک شرایط جنگی است و در جنگ نیز لازم است به تجدید قوا و برطرف کردن نقایص اقدام شود؛ نگارنده نیز معتقد است عملکرد دکتر سبز اگر قابل قبول نبوده اما دست کم غیرقابل قبول هم نبوده اما این هرگز دلیلی نمی‌شود که شرایط بهتر نشود.

فارغ از خوب یا بد دکتر سبز باید گفت که مدیریت ارشد دانشگاه اولین شخصی است که باید پاسخگوی کرونا و مدیریت این بحران باشد و به همین علت باید این حق را هم به او داد که به تشخیص خودش تیم مدیریتی‌اش را تقویت کند.

از سوی دیگر، خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا در معاونت بهداشتی دانشگاه است و در مرحله دوم مبارزه با این بیماری و وضعیت ثباتی که تا حدی به وجود آمده، فرصتی برای ارزیابی عملکرد و رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت است.دکتر کامبیز کشاورز دکتر پرویز یزدانپناه دکتر سبز

نکته دیگری که برخی منتقدین به آن اشاره کردند، بحث سیاسی بودن این تغییر مدیریتی بوده است در حالی که هیچ نشانه‌ای از حمایت سیاسیون از دکتر کشاورز وجود ندارد و صحیح یا غلط انگیزه اصلی این انتصاب، موضوع کاری و عملکرد معاونت درمان در چند سال گذشته بوده است.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که منتقدین باید عجول نباشند و کمی زمان دهند تا دکتر کشاورز بتواند خودش را اثبات کنند و آن وقت عملکرد دکتر یزدانپناه را در حوزه انتصابات ارزیابی کنند؛ عملکردی که در تغییر مدیریت دنا، بویراحمد و معاونت بهداشتی تا الان نتایج بهتری در پی داشته است.

تزریق نیروهای مدیریتی تازه‌نفس و کاربلد در بدنه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ضروری است و حتی مدیرانی که در یک دوره مدیریتی، خوب هم عمل کردند اگر با یک مدیر توانمند دیگر اما تازه‌نفس جایگزین شود، قطعا در کارایی بخش سلامت این استان، موثرتر است.

از سوی دیگر سوابق مدیریتی دکتر کشاورز تا حدی نشان می‌دهد که پرویز یزدانپناه برای تغییر معاونت درمان خود عجله نکرده و جانشینی با سوابق موفق را انتخاب کرده است.

برخی سوابق دکتر کامبیز کشاورز

فارغ التحصیل پزشکی شیراز در سال ٧٢ و مدیر گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
تخصص از ۸۳ تا ۸۶ در علوم پزشکی زاهدان از ۸۶ یاسوج و از ۸۸ هیات علمی و از ۸۹ مدیر گروه
جذب دستیار تخصصی ر ارتقا و گسترش آی سی یو، افتتاح اتفاقات اطفال جدا و مستقل در بیمارستان امام سجاد،
موفقیت تمامی دستیاران در امتحانات گواهینامه و بیش از ۸۰ درصد در امتحانات بورد، در زمان مدیر گروهی
پزشک نمونه استان سیستان و بلوچستان در زمان دستیاری
پزشک نمونه در تجویز صحیح و منطقی دارو و تشویقی وزیر وقت بهداشت سال ۹۰
استاد نمونه دانشگاه علوم پزشکی ک و ب سال ۹۳
عضو کمیته های مختلف دانشگاهی
کسب رتبه برتر دانشگاهی در امتحانات بورد تخصصی
تز برتر دوران پزشکی عمومی
نمره برتر تز تخصصی
نمره برتر تز فوق تخصصی
شرکت درکنگره های مختلف خارجی و داخلی با مقاله
دارای بیست مقاله در نشریات داخلی و خارجی

انتهای پیام/