پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جمعی از بازنشستگان استان های کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، اصفهان، مشهد و بوشهر با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از او برای رسیدگی به وضعیت معیشتی خود تقاضای کمک کردند.

به گزارش ریواس جنوب، عین این نامه که به امضای بیش از ۲۹۰ نفر رسید و اسامی و تلفن آنها نزد پايگاه خبری ریواس جنوب محفوظ است، در ادامه می آید.

ریاست محترم قوه قضائیه جناب آقای حجت الاسلام دکتر رئیسی

سلام علیکم

خدای را شاکریم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و راه برد دستگاه قضایمان گسترش عدل است و ریاست محترم قوه اش صریحا دستور بر اجرای عدالت و اینکه متولیان دستگاه قضا منتظر شکایت در این زمینه نباشند و خود در این باره ورود نموده و اقدامات ایجابی داشته باشند و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری( حفظه الله ) ماموریت این قوه را احیای حقوق عامه می دانند .

با توجه به بیانات و دستورات ریاست محترم قوه قضائیه چند سوال ذهنم را درگیر نموده است که می پرسم و امید پاسخ عملی ریاست محترم قوه قضائیه را دارم.

۱- باعنایت به قانون مدیریت خدمات کشوری قسمت موخر ماده ۶۴ حقوق بازنشستگان باید همانند شاغلین افزوده شود و این مورد مربوط به هر افزایشی است که شاغلین در طول سال دریافت خواهند نمود . عدم توجه دولت محترم و سازمان برنامه و بودجه به این قانون مظهر بی عدالتی هست یا نه ؟ در حالی که طی سالیان ۸۹ تا ۹۸ با عناوین گوناگون ( رتبه بندی ، فوق العاده شغل ، فوق العاده حرفه ای و نهایتا افزایش ۵۰ در صدی امتیازات فصل ۱۰) و نهایتا رتبه بندی جدید از فروردین ۹۹ حقوق شاغلین افزوده شده است و بازنشستگان محروم از این افزایش ها بوده اند .

۲- به استاد ماده ۳۰ قانون برنامه ششم باید حقوق بازنشستگان عزیز با شاغلین متناسب سازی شود . اکنون چند سال از اجرای برنامه ششم گذشته ‌ و هر سال تفاوت حقوق شاغل با بازنشسته بیشتر شده است . به گونه ای که امروز حقوق بازنشسته حدود ۵۰ درصد حقوق شاغل همتراز است . آیا این مصداق بی عدالتی هست یا نه ؟

۳- به استناد بند ۴ ماده ۶۸ و تبصره ۴ قسمت ب ماده ۱۰۹ قانون م خ ک باید حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان با شاغلین یکسان باشد . در حالی که این مبلغ از اسفند ۹۸ برای شاغلین ۵۰ درصد بیشتر از بازنشستگان شد و در این زمینه به بازنشستگان توجهی نشد . آیا این مظهر بی عدالتی هست یا نه ؟

۴- رئیس جمهور محترم به ریاست سازمان برنامه و بودجه دستور کتبی می دهند که موضوع افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل ۱۰ قانون مدیریت کشوری در حق بازنشستگان بررسی و اقدام لازم انجام شود . آیا عدم توجه معاو‌ن محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان بر نامه و بودجه به این موضوع مظهر بی عدالتی هست یا نه ؟

اگر پاسخ به سوالات فوق در محضر تان مثبت است و رعایت بی عدالتی در حق بازنشستگان شده است.

تقاضایم در این ایام ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا و ماه شهادت مظهر عدالت ، شهیدی که بعلت عدالتش شهید شد ، مولی الموحدین حضرت امام علی ( ع) ورود به این مسئله و رسیدگی بحق این عزیزان که اکثرا از رزمنده گان دفاع مقدس و جانبازان انقلاب اسلامی و خانواده های معزز شهدا هستند می باشد .

شما را بخدا و جدتان حضرت محمد مصطفی( ص) و حضرت فاطمه زهرا قسم می دهم که در این مسئله مهم ورود نموده و یکبار برای همیشه مشکل بازنشستگان را حل نمایید .
از خداوند طلب سلامتی برای حضرتعالی و توفیق در اجرای عدالت علوی خواستارم .
با ادب و احترام

از طرف جمعی از بازنشستگان