پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار کهگیلویه به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران محلی از جاده« برفکوه» در بخش چاروسا بازدید کرد.

به گزارش ریواس جنوب، فرماندار کهگیلویه در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: در بحث راه های روستایی یک برنامه ای برای سال ۹۹ داریم که تمام پروژه هایی که نیمه کاره هستند ولی اعتبار لازم را دارند با سرعت بیشتری دنبال و به بهره برداری برسانیم.
علیرضا اتابک افزود: جاده برفکوه یکی از مطالبات بحق و مهم مردم این منطقه است که در هر سفری و در هر جایی که باشد و این مردم حضور داشته باشند بعنوان یک مطالبه مطرح می کنند.
اتابک گفت: اقدامات زیادی روی این جاده شده و حدود ۲۰۰ متر دیگر تا بازگشایی موقت کار داره که با رایزنی با پیمانکار ادامه مسیر را در روزهای آینده آغاز خواهیم کرد.
وی ضمن تشکر از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای به واسطه حضور به موقع در این محور گفت: بازگشایی این جاده علاوه بر کاهش ۴۰ کیلومتری مسیر، به شکل محسوسی در کاهش هزینه های مردم نیز موثر است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در جمع خبرنگاران گفت : از زمانیکه که راه های فرعی و روستایی از اداره راه و شهرسازی گرفته شده و به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای محول شد تلاش کردیم تا مسیرهای مهم را شناسایی و در دستور کار قرار دهیم.
نصیری گفت: در همین راستا و بعد از اینکه چنین پروژه هایی نیز در حیطه وظایف اداره ما شده، بلافاصله به این بخش آمده ایم تا مشکلات این محور را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.
وی گفت: این جاده از دغدغه های این مردم است و تا الان حدود ۸۵ درصد خاکبرداری آن صورت گرفته است.
نصیری افزود: با پیمانکار صحبت شده و تلاش میکنیم تا هر طور شده او را به ادامه کار تشویق کنیم و ۲۰۰ متر مانده را نیز به پایان برسانیم.
وی حل و بازگشایی این جاده را از اولویت های راهداری دانست و تاکید کرد: اعتبارات لازم را در نظر میگیریم تا به زودی این جاده بازگشایی شود و بخشی از مشکلات مردم این منطقه حل شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن تشکر از فرماندار کهگیلویه گفت: با توجه به دغدغه فرماندار برای افتتاح این جاده و قولی که برای اختصاص اعتبار به ما دادند و نیز دغدغه مردم، اداره راهداری نیز از طرق مختلف و  در سفری که به تهران داریم بقیه اعتبار را جذب می کنیم تا این جاده به بازگشایی موقت برسد.