پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار کهگیلویه در بازدید از جاده ی جاورده تا قلعه رئیسی و دیشموک، انتقادات و اعتراضات مردم را به جا دانست و گفت این جاده در شان این مردم نیست.

به گزارش ریواس جنوب، علیرضا اتابک گفت: چاله و چوله های این مسیر دل هر مسافری را به درد می آورد و از روز اول تمام تلاش را کردم که این مسیر را اصلاح کنم.
وی گفت: با رایزنی های فراوان روکش این مسیر تا روستای دشت آزادی انجام گرفت ولی قسمت مهم آن باقی مانده است.
وی با انتقاد و گلایه از برخی سهل انگاری ها ادامه داد: علی رغم برخی تعمیراتی که روی این مسیر صورت گرفته است اما در نگاه کلی تغییر خاصی مشاهده نمی شود.

وی در پاسخ به سوالی که گفته می شود اصلاح اساسی چنین جاده هایی بعد از تفکیک اداره راه و شهرسازی از اداره ی راهداری و حمل و نقل جاده ای از اولویت خارج شده است با انتقاد گفته است: اگر چنین قانونی آمده باشد برای شهرهای بزرگ کاملا درست است اما نه برای این جاده که سال هاست نیاز به اعتبار دارد و مردم را آزار می دهد.
اتابک گفت: این مسیر هیچ اصولی ندارد و طبق هیچ یک از بخشنامه های کشوری در زمینه جاده های اصلی یا بزرگراه یا روستایی قرار نمی گیرد و مسولان استانی مرتبط باید بدون در نظر گرفتن شرایط کشوری و عنایت به استفاده ۵۰ هزار نفری از این جاده و حجم بالای ترافیک کار اساسی برای این جاده بکنند.

فرماندار کهگیلویه گفت: قطعا رایزنی ها برای ادامه روکش ادامه دارد و بخشی از اعتبارات لازم را گرفتیم و ادامه ی این کار بزودی آغاز می شود و نیمه تمام نمی ماند اما باید فکر اساسی تر و کلی تری شود.