پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت پروژه گاز رسانی به ممبی و سرآسیاب را تشریح کرد.

به گزارش ریواس جنوب، عدل هاشمی پور تصریح کرد: طول پروژه از مسیر لنده تا آخرین نقطه یعنی روستاهای حوزه رودتلخ ممبی ۵۳ کیلومتر است.

وی گفت:نزدیک به ۲۰۰ کیلومتر شبکه گذاری داخل روستایی است ؛مسیر از شهر لنده تا قیام به طول ۱۶ کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت، در حال حاضر مرحله عملیاتی لوله گذاری در دو حوزه فلزی و پلی اتیلین فعال در حال اجراست .

هاشمی پور خاطرنشان کرد:خط اصلی پروژه فلزی و لوله خطوط شبکه داخل روستاها پلی اتیلن است.

نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در هفته دولت امسال مسیر از لنده تا قیام تمام است که با بهره برداری از این بخش از پروژه روستاهای حوزه چهار راه عالی طیب تا قیام به طور کامل از نعمت گاز بهره مند می شوند.

هاشمی پور ادامه داد:از قیام تا روستای کمال آباد که منطقه ای صعب العبور بوده،علمیات خاک برداری زیادی دارد و گلوگاه اصلی پروژه است، مسیر سازی برای احداث خط لوله در این قسمت هم در حال انجام است.

وی گفت:کلیه لوله ها،تجهیزات و اتصالات پروژه خریداری و آماده هستند، پروژه مشکل مالی ندارد و کلیه اعتبارات لازم برای اجرای آن تامین است.

هاشمی پور افزود: با توجه به اینکه ۵۰ درصد پروژه های گازرسانی مربوط به تامین تجهیزات است،بنابراین تاکنون پیشرفت پروژه ۶۰ درصد است.

وی تصریح کرد:تنها مشکل سد راه اجرای سریع پروژه معارضات مردمی برای عبور شبکه اصلی خط لوله است که انتظار داریم مردم در این زمینه همکاری کنند و مسئولان هم به اعتراضات مردمی از مجاری قانونی توجه کنند تا بتوانیم این مناطق محروم را هر چه سریعتر از نعمت گاز طبیعی بهره مند کنیم.

هاشمی پور در پایان سخنان خود با بیان اینکه هم پول فراهم است،هم پیمانکار پای کار است،گفت: مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار کل پروژه است که اگر مردم همکاری کنند تا پایان سال به بهره برداری می رسد