پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

روند کند تغییرات در بین مدیران در استان کهگیلویه و بویراحمد شدت می گیرد.

به گزارش ریواس جنوب، در آغاز هر دولتی و با انتخاب استاندار و یا با تغییر هر استاندار، فرماندار و یا حتی نماینده مجلس، عزل و نصب ها امری طبیعی است.

در استان کهگیلویه و بویراحمد و با آمدن حسین کلانتری چندان بویی از تغییرات نبود و همانطور که کلانتری نیز در معارفه ی خود گفته بود چندان عقیده ای به تغییر مدیران علی محمد احمدی ندارد و به جز در موارد معدودی، تقریبا با همان تیم و با آوردن احد جمالی بعنوان یار مطمئن خود در جوی آرام انتخاباتی برگزار کرد که حتی مخالفان وی نیز به او نمره مثبت و قبولی دادند.

اما با وجود شخصیت آرام کلانتری به نظر می رسد اگر انتخابات و بعد از آن بیماری کرونا نبود برخی از مدیران حتی با وجود این عقاید کلانتری هم از عزل در امان نبودند.

به تبع آن برخی از فرمانداران نیز تحت تاثیر انتخابات وکرونا قرار گرفتند و عملا ذهن خود را از درگیر کردن برای عزل و نصب ها خارج کردند ولی به نظر می رسد کم کم و بعد از آمدن نمایندگان جدید موج تغییرات شروع خواهد شد.

در گچساران که همه چیز اظهر من شمس است؛ انتخابات هم نتوانست تاجگردون را عوض کند تا همچنان یکه تازی او دامه پیدا می کند و به نظر می‌رسد در این حوزه تغییرات اتوبوسی شاهد نخواهیم بود.
اما در بویراحمد و دنا و کهگیلویه بزرگ با توجه به تغییر نماینده و نیز خارج شدن فرمانداران از جو انتخابات و نیز کمرنگ شدن فضای کرونایی عزل ها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

در بویراحمد، مهدی روشنفکر آنگونه که تا الان نشان داد عزم قاطعی برای تسلط بر جو استان دارد و عزل و نصب ها برای وی بسیار مهم است و در اولین شلیک خود یکی از یاران نزدیک خود را به سمت یکی از مهمترین ادارات استان یعنی آموزش و پرورش بویراحمد گماشت.

سید محمد موحد در کهگیلویه تاکنون تحرک منطقه ای پر رنگی از خود نشان نداد و بیشتر حول مسائل کشوری و کلی مجلس از جمله نحوه انتخاب رئیس مجلس و نیز رایزنی ها برای کمیسیون ها چرخید و به نظر می رسد با توجه به تجارب موحد و نیز انتظاراتی که دیگران از او دارند جایگاه های مهم مجلس یکی از اهداف مهم او است و با این شرایط کمتر هم و غم خود را به مسائل ریز ادارات در حوزه انتخابیه ی خود خواهد گذاشت.

اینکه چه می شود و چه در سر نمایندگان مجلس و نیز نمایندگان دولت خواهد گذشت در روزها و هفته های آینده بیشتر نمایان می شود، اما آنچه مشخص است آغاز تغییرات در بین مدیران در هفته های آینده است و برخی از مدیرانی که خودشان هم فکر نمی‌کردند عمر مدیریتشان تا این اندازه عمر داشته باشد آماده خداحافظی از جایگاه خود خواهند شد.