پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ویروس منحوس کرونا کل جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و زندگی را به کام همه تلخ کرده است.

به گزارش ریواس جنوب، در این بین برخی از مشاغل بیشتر آسیب دیده اند و برخی از افراد بیشتر از دیگران زندگی برایشان سخت تر شده است.
پرستاران و پزشکان! کسانیکه از صبح تا صبح روز بعد در حال مداوا و مراقبت از بیماران کرونایی هستند.
آنها به این شغل عادت کرده اند ولی به این شدت و حدت به نظر نمی رسد عادت کرده باشند و یا قصدی داشته باشند که عادت کنند.
افزون بر سختی های عادی کار آنها، اجبار به پوشیدن لباس خاص کرونایی بیش از هر چیز دیگری و به خصوص در فصل تابستان نای آنها را می گیرد.
پوشیدن لباس هایی که قطعا تعریق را بیشتر می کنند و حتی دراوردن آنها برای تمیز کردن عرق علاوه بر احتمال افزایش ابتلا به کرونا کمی نیز زمان بر است.
در میان آنها پرستاران و پزشکانی که خوش عرق هستند و نیز آنهایی که محبور به زدن عینک هستند قطعا شرایط سخت تری دارند.
برای مردم نیز متاسفانه همه چیز عادی شده است و هیچ کس به فکر آرامش و سلامتی خودش که نیست هیچ! به فکر سلامتی این قشر پر خطر در این ایام هم نیست.
البته در این رفتار اشتباه از سوی مردم که قبل از آن ناشی ازاشتباه دولت و صداوسیما در عادی سازی این بیماری بوده است ، قطعا رفتار برخی از پزشکان و پرستاران نیز بی تاثیر نیست.
برخی از آنها از همان ابتدا با پخش کلیپ هایی با هدف ایجاد روحیه اصلا توصیه های کرونایی را را رعایت نمیکردند و دست در دست هم به کارهایی مبادرت می کردن که چندان ضروری نبود.
از آن زمان اولیه ی کرونا که گذشت و همزمان با عادی سازی این شرایط در بین مردم؛ برخی از پرستاران و پزشکان نیز رفتارهایی دارند که بی شک در تشویق مردم به ایجاد شرایط سخت تری برای پرستاران کمک می کند.
آنها به جای قرار گرفتن در خط مقدم بیماری، در خط مقدم مراسمات مختلف از جمله عروسی ها و سوگواری ها قرار میگیرند.
از جشن تولدهای بی موقع و دعوت چندین نفره ی طایفه تا حضور در تفرجگاها و گذاشتن پست های اینستاگرامی.
با توجه به اینکه این قشر از کارمندان در زمان این بیماری الگوی بخش اعظمی از مردم هستند، و وقتی چنین رفتارهایی از آنها سر می زند به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم منجر می شود و کار برای پرستاران و پزشکان فعال و دلسوز به مراتب سخت تر خواهد شد.
انتظار است هم این عده از پرستاران و کادر درمان و هم مردم شرایط سخت این روزهای کشور را بیشتر از این سخت نکنند و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نیز پروتکل های بهداشتی تلاش کنند تا با کمترین تلفات این دوران نحس به پایان برسد.