پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نادر منتظریان فعال سیاسی و اجتماعی و نامزد یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی توجّه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، فعالان سیاسی و اجتماعی، صاحبان رسانه ها و نشریات و عموم مردم شریف ایران اسلامی را به چند توصیه و پیشنهاد مهّم دعوت کردند.

به گزارش ریواس جنوب، در این یادداشت آمده است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

امام علی (ع) می فرمایند:

“اَفضُل الایمانِ، اَلأمانةُ.”

برترین درجات ایمان یک انسان، امانت‌داری و امین بودن اوست.

 

با توجه به قرارگرفتن در آستانه شروع به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیروتشکر بی پایان از پایمردی و حضور حماسی آحادمختلف جامعه درانتخابات، وبا آرزوی توفیق برای نمایندگان جدید در عرصه خدمت رسانی به مردم شریف، یادآوری چند نکته را ضروری دانسته که به شرح زیر تقدیم می گردد.

 

۱- نمایندگان محترم باید در همه احوال خداوند را شاهد و ناظر بر اعمال و عملکرد خود دانسته و لحظه ای از خدمت به مردم و عمل به وعده های انتخاباتی خود غافل نشوند و از تمام ظرفیت های لازم برای تحقق وعده ها بهره بگیرند.

۲- پس از نظارت خداوند متعال، مردم بهترین ناظر بر عملکرد نمایندگان خود در مجلس هستند و باید طی چهار سالی که فرصت خدمت را به یک نماینده می‌دهند، به‌طور مستمر از او مطالبه گری کنند و عمل به وعده‌های دوران انتخاباتی را از وی پیگیری نمایند.

۳- چنانچه مردم در برابر عملکرد ضعیف نمایندگان خود سکوت کنند بدین معنی است که نظارت خود را تعطیل کرده اند و معمولاً نمایندگانی که با سکوت و عدم مطالبه گری موکلان خود مواجه گردند به ناکارآمدترین نمایندگان مبدل می‌شوند.

۴- رسانه ها در مطالبه گری مردم از مسئولان و نماینده گان، به جای فعالیت های تبلیغاتی و باندبازی های مخرب و ویرانگر، صادقانه روشنگری کنند. مطالبه گری حق مردم و پيگيری آن وظيفه مشترک نمايندگان مجلس و اصحاب رسانه است که باعث مي شود مسئولان براي حل مشكلات مردم تلاش بيشتري داشته باشند.

۵- ارتباط و هم افزايي بيشتر نمايندگان مجلس و خبرنگاران موجب پيشرفت كارها، مطالبه خواهي و اعمال نظارت بهتر بر دستگاه های اجرایی مي شود‌.

۶- خبرنگاران در انعكاس اخبار و گزارش های خود به حفظ حرمت اشخاص، وجود مستندات در هنگام انتشار مطالب، نوشتن نظرها و انعکاس تحليل هاي كارشناسی با رعایت انصاف، مطالبه گری و شفاف سازی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

۷- نمایندگان مردم، گزارش عملکرد خود را به طور منظم و مستمر به سمع و نظر مردم برسانند و اگربنا به هر دلیل از این کار غفلت کردند، احزاب و تشکل‌های دانشجویی، اساتید دانشگاه ها با کمک رسانه‌ها این کار را انجام دهند.

۸- انعکاس عملکرد نمایندگان زمانی با ارزش است که اثرات این عملکرد در شغل، سفره مردم، رفاه عمومی جامعه و ارتقاء فرهنگ و ارزش های جامعه اثرات عینی و ملموس داشته باشد و رسانه ها و نشریات لازم است این موارد را مد نظر قرار دهند.

۹- اساتید، دانشجویان، فعالان سیاسی و اجتماعی و عموم مردم شریف کشورمان باید جهت تحقق وعده ها با ارائه پیشنهادات اجرایی و علمی و عملی، نمایندگان را یاری نمایند.

۱۰-نمایندگان محترم با تکیه برارکان دین مبین اسلام و عدالت علوی، بهره گیری شرافتمندانه و عادلانه از نیروهای خلاق، توانا و مستعد جریان انقلاب را همواره مدنظر و وجهه اهتمام خویش قرار داده و فرهنگ شایسته سالاری را تقویت و ترویج نمابند.

با آرزوی موفقیت و سربلندی برای نمایندگان محترم استان دریازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

نادر منتظریان

۶/خردادماه/۱۳۹۹