پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از ۵ روز تلاش شبانه روزی مسوولان آتش کوهای خائیز مهار شد ولی مجددا شعله ور شد.

به گزارش ریواس جنوب، فرماندار کهگیلویه در حالیکه بحران های زیادی را در دوران تصدی خود با مدیریت و تدبیر حل کرده است، این آزمون سخت را نیز تا این لحظه با موفقیت پشت سر گذاشت.
علیرضا اتابک بیش از از ۷۲ ساعت نه رنگ شهر را دیده است و نه هم پلک های او حالتی برای خواب به خود دیده اند.
او بیش از ۵ شبانه روز در کوهای خائیز ماند تا همزمان با نیم نگاهی که به اوضاع شهرستان داشته باشد بحران خائیز را نیز از نزدیک مشاهده و کنترل کند.
اتابک در دو روز اول همگام با مردم به خاموش کردن آتش مشغول بود تا هم فرماندهی درون جنگی و هم عملیات پشت صحنه را به عهده گرفته باشد.
بعد از دو روز نفس گیر و به دلیل فشار کار پاهای فرماندار کهگیلویه دچار ورم قابل محسوس و تاول های فراوان شده است.
وی با یک دست آتش خاموش می‌کرد و با دست دیگر رایزنی با مسولان برای دریافت تجهیزات و نیز هماهنگی نیروهای مردمی را به عهده داشت تا جاییکه صدای او در ساعات پایانی مهار آتش به کلی گرفته شد و تلفن های او را به نزدیکانش سپرد.

بعد از ۵ روز تلاش، آتش بطور کامل مهار شده بود اما شب گذشته مجددا بدلیل کنده های موجود خبر از شروع مجدد آتش دادند.

فرماندار کهگیلویه شبانه به منطقه اعزام شد و پایش آتش سوزی را از نزدیک انجام داد و برای جلوگیری از شعله ور شدن بیشتر آتش، در کوه ماند تا اینکه بالاخره ظهر امروز بار دیگر آتش خاموش شد، اما همچنان نیروها برای جلوگیری احتمالی در کوه می مانند.

در کنار تلاش های اتابک که نمونه ای از یک مدیر دلسوز و مردمی بوده است، تلاش های خودجوش مردمی که نه اجباری داشته اند و نه مسولیتی اما ۵ شبانه روز با کمترین امکانات جان خود را برای نجات کوه در خطر انداختند بی نظیر بوده است و در واقع موفقیت اصلی نصیب آنها شد.

برخی از مدیران نیز محسوس تر پای کار بودند؛ آروس معاون عمرانی فرماندار که با مصدومیتش روانه بیمارستان نیز شده است، حسینی طلب بخشدار مرکزی، رهبریان در  هلال احمر کهگیلویه با نیروهای کارآزموده و ماهر مثل همیشه آماده باش و دست به جیب برای تامین مایحتاج مورد نیاز، عزیز در  محیط زیست و آویزش در منابع طبیعی به بهترین شکل وظایف خود را انجام داند،  قاسمی در راه و شهرسازی، اجتهادی در  امور عشایر، نیکویی در ورزش و جوانان،حسینی در  دامپزشکی و نیکویی در جهاد کشاورزی نیز از مدیرانی بودند که با حضور به موقع خود کمک های لازم را کرده اند.

نقش سپاه نیز در این آتش سوزی و حضور به موقع امام جمعه دهدشت نیز محرز بوده است.
با مجموع این کمک ها گرچه آتش سوزی بحرانی است که بخصوص در فصل تابستان هر لحظه محتمل است اما آزمونی سخت و سطح کشوری دیگری را اتابک و همکارانش به پایان بردند.