پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نادر منتطریان گفت: علیرغم اقدامات بسیار خوبی که در حوزه های مهم انجام شده است اما لازم است اقدامات بسیار بیشتری در  حوزه فرهنگ صورت پذیرد. این چهره فرهنگی عدم استقبال نمایندگان مجلس را از کمیسیون فرهنگی را یک چالش اساسی یاد کرد.

به گزارش ریواس جنوب از سی‌سخت، در تقویم ما چهاردهم تیرماه به نام «روز قلم» ثبت شده است. این موضوع بهانه ای شد تا آقای منتظریان فعال سیاسی و اجتماعی و از فعالان حوزه فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد با سفر به شهر فرهنگی سی سخت و به پاس گرامیداشت این روز مهّم با تعدادی از اهالی قلم و فرهنگ این شهر نخبه پرور دیدار صمیمانه ای داشته باشد.

آقای منتظریان هدف از انتخاب سی سخت را سابقه بسیار درخشان مردم فهیم این منطقه در حوزه های علمی، فرهنگی و پرورش نخبگان فراوانی دانست که در سطوح مختلف استانی، ملی و حتی بین المللی نقش آفرینی کرده اند.

در این دیدارها منتظریان ضمن تبریک دهه کرامت و تبریک ولادت امام رضا (ع) روز قلم را به تمامی اهالی قلم و بویژه اهالی قلم حاضر در این جلسات تبریک گفت.

منتظریان جایگاه قلم در قرآن کریم را بسیار والا توصیف کرد به طوری که خداوند در قرآن کریم به قلم و محصول قلم قسم یاد کرده اند
که نشان از عظمت وشأنیت قلم دارد.

منتظریان از نگاه ویژه اهالی قلم و فرهنگ حاضر در این دیدارها تشکر  و اشاره کرد که حقیر بخشی از سوابق کاری ام در حوزه فرهنگ و قلم بوده و آشنایی کاملی با نقاط قوت و چالش های این بخش دارم.

وی افزود: علیرغم اقدامات بسیار خوبی که در این حوزه های مهم انجام شده است اما لازم است اقدامات بسیار بیشتری در این حوزه ها صورت پذیرد و از اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس با استقبال جدی نمایندگان قرار نمی گیرد به عنوان یک چالش یاد کرد.

در این دیدارها که به صورت جداگانه و در فضای صمیمانه ای انجام شد اهالی قلم ضمن تشکر از آقای منتظریان به خاطر حضور در سی سخت و نگاه بسیار دقیق و کارشناسی وی در حوزه فرهنگ و قلم به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

حجة الاسلام و المسلمین مصباح نژاد امام جمعه محترم سی سخت و رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهر ضمن خوش آمدگویی به آقای منتظریان، نگاه ویژه وی به جایگاه فرهنگ و هنر را قابل تحسین دانست و عنوان کرد: قداست و جایگاه والای قلم باید توسط اصحاب قلم و دیگر مردم حفظ شود و امروز شرط رشد و تعالی جامعه در این است که مردم به رشد، آگاهی و اهالی قلم نگاه ویژه و قابل احترامی داشته باشند.

وی افزود: امروز دنیا از آنِ کسانی است که کتاب می خوانند.

در ادامه امام جمعه سی‌سخت به ذکر خاطره ای از دوران تصدی آقای منتظریان در جایگاه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری پرداخت و از حمایت های جدی ایشان و پیگیری های مختلف و حمایت های مالی ایشان تشکر و عنوان کرد: جنابعالی اهمیت خاصی برای فعالیت های فرهنگی و تبلیغی داشتید و با دقت به صحبت های ما گوش می دادید و با جدیت پیگیری می کردید و حمایت مالی خوبی انجام دادید و این خاطره خوب از شما در ذهن ما باقی مانده است.

امام جمعه سی‌سخت در ادامه خطاب به آقای منتظریان گفت: از اینکه در مناسبات اجتماعی مختلف در بین مردم و با مردم هستید و در شادی ها و مراسمات مختلف مردم حضور دارید از شما تشکر و قدردانی می کنم.

آقای ناصری رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا با اشاره به اینکه فرهنگ نقش مهم و اساسی در زندگی مردم دارد خواستار نگاه ویژه و تخصصی به این مهّم شد و از بعضی موازی کاری ها و کمبودهای مختلف در حوزه نیروی انسانی گلایه کرد و خواستار ورود نیروهای متخصص در این حوزه شد.

وی تقویت انجمن های فرهنگی و هنری را ضروری دانستند.

آقای فرهی نسب نماینده انجمن هنرهای تجسمی نیز از لزوم حمایت جدی نهادهای ذیربط از حوزه های هنری استقبال کرد و از تعطیلی کلاس های آموزشی این حوزه ها به علت گسترش بیماری کرونا به عنوان یک چالش یاد کرد و خواستار توجه ویژه به مشکلات این حوزه شد.

آقای شکیبایی مسئول کانون ادبی و فرهنگی سی سخت با تقدیر و تشکر از آقای منتظریان به خاطر این دیدار اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی بسیار خوبی در سی سخت انجام شده است اما لازم است کارهای بیشتری انجام گیرد و در صورتی که حمایت های مالی صورت گیرد می توانیم برای جوانان همایش های ادبی و هنری خوبی برگزار کنیم.

این نویسنده و پژوهشگر مشهور هم استانی افزود جامعه ما نیاز به شادابی و طراوات دارد و باید کاری کنیم که جوانان همیشه شاداب و سرزنده باشند زیرا جامعه شاداب و باطراوت در فعالیت های اقتصادی نیز موفق تر عمل خواهد کرد.

وی افزود: کتاب ها و مقالات متعددی در زمینه های مختلفی آماده کرده ام اما به علت هزینه های بالای انتشار و عدم حمایت مالی نهادها و سازمان های ذیربط تاکنون موفق به انتشار آنها نشده ام.

وی افزود: در صورت تامین مالی، این اثرات ارزشمند را در اختیار عموم قرار خواهم داد.

شکیبایی همچنین به ویژگی های یکی از آثار خویش اشاره کرد که به موضوع «نَسب شناشی» پرداخته شده است و برای تالیف این اثر ارزشمند به استان ها و نقاط مختلفی با هزینه شخصی سفر کردند.

در این دیدارها که به علت شیوع بیماری کرونا با حداقل نفرات انجام شد حجة الاسلام و المسلیمن سید علی برجسته پور فعال فرهنگی و سیاسی آقای منتظریان را همراهی کردند.

انتهای پیام/ د