پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عدم حضور در مقابل حضور فعالانه ی برخی از مدیران در یک نزاع دسته جمعی در چاروسا، نقش مدیران پروازی و غیرپروازی را نمایان تر کرد.

به گزارش ریواس جنوب، به دنبال یک تصادف در یکی از حادثه خیز ترین نقاط چاروسا و متعاقب آن درگیری بین دو نفر به دعوای دست جمعی منتهی شد که از ساعت ۱۱ شب تا ۴ بامداد به طول انجامید.

خود این درگیری هدف این خبر نیست ولی نقش افرادی که فعالانه و خودجوش موجب شدند تا این نزاع دسته جمعی کمترین تلفات و خسارات را داشته باشد موضوع اصلی خبر است.

فرماندار کهگیلویه که گوشی همراه او ۲۴ ساعته جوابگو می باشد، به محض دریافت اولین تماس دهیار جاورده با هماهنگی های متعدد با فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان و فرستادن یگان ویژه و نیروهای ورزیده موفق شدند با کمترین مصدومیت این نزاع در نوع خودش نادر را به پایان برسانند.

امام جمعه چاروسا که حضور او در چنین مواردی از  وظایف کاری و شغلی او به حساب نمی رود، بلافاصله بعد از شنیدن خبر درگیری، خود را به محل نزاع رسانده و تا بامداد و در حالیکه در مسیر رد و بدل سنگ های فراوان طرفین بوده است تلاش کرد تا بتواند با میانجی گری بین دو طرف فضا را آرام کند.

قاضی انصاری دادرس دادگاه عمومی چاروسا که حضور در منطقه را به پروازی بودن ترجیح داده، همراه با دیگر عوامل انتظامی و امنیتی منطقه چاروسا لحظه ای کوتاهی نکرد.

شورای اسلامی روستای جاورده و دهیار این روستا نیز با حضور خود نقش موثری در کنترل کردن این نزاع دسته جمعی داشتند.

بخشدار چاروسا که باید اولین نفر بود که با حضور خود در این محل به آرام کردن جو کمک می کرد، بدلیل پروازی بودن و عدم حضور در منطقه، حدودا دو ساعت بعد از این نزاع از این اتفاق نادر و خطرناک در منطقه تحت مدیریتش مطلع شد.

نقش بخشدار در مناطق عشیره ای و قومی که همواره از این دست اتفاقات رخ می دهد بسیار تعیین کننده است و اگر بخشدار از نیروهای متنفذ و مردمی باشد قطعا در پیشگیری از چنین حوادثی نقش موثری ایفا میکند.

بخشدار چاروسا که به شکل محسوسی از تجمعات و مکان های عمومی این بخش حتی در شیفت اداری فراری است با پروازی بودن خود در پیشگیری از  این آسیب اجتماعی نیز نقشی نداشت.

نباید تمام مسؤولیت ها در چنین آسیب هایی به عهده ی نیروی های انتظامی و امنیتی باشند و باید مجموعه مدیران قبل از وقوع چنین حوادثی کمک کار نیروهای زحمت کش انتظامی باشند که همیشه جان خود را برای آرامش مردم در خطر می اندازند.

نهایتا این نزاع دسته جمعی که ساعت ها به طول انجامید با تلاش مجموعه عوامل و به خصوص نیروی انتظامی با کمترین صدمه و با دستگیری عاملان به پایان رسید.