پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس کمیته امداد منطقه دو یاسوج گفت: ۴۳۷ طرح اشتغال‌زایی از ابتدای سال گذشته تاکنون برای مددجویان این اداره اجراشده است.

به گزارش ریواس جنوب ، حشمت اله عباسی، رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج گفت: خودکفایی و توانمندسازی مددجویان با ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این نهاد است.

وی تصریح کرد: در خصوص اجرای طرح‌های اشتغال از ابتدای سال گذشته تاکنون ۴۳۷ فرصت شغلی بااعتبار ۱۳ میلیارد و ۷۲۶ میلیون تومان برای مددجویان کمیته امداد منطقه دو یاسوج و اقشار نیازمند ایجادشده است.

عباسی خاطرنشان کرد: از محل اجرای طرح‌های اشتغال ایجادشده این نهاد از سال گذشته تاکنون برای ۸۴۶ نفر شغل ایجادشده است.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغال پرداخت‌شده هم از محل منابع امدادی و هم سایر بانک‌های عامل است، افزود: طرح‌های اجرایی مددجویان بیشتر در زمینه‌های دامداری، زنبورداری، گاوداری، صنفی صنعتی و کشاورزی است.

عباسی بیان کرد: شناسایی استعدادها، مشاوره‌های شغلی، آموزش مهارت‌ها، بازاریابی محصولات و نظارت مستمر بر طرح‌های اشتغال از مهم‌ترین اقدامات حوزه اشتغال کمیته امداد برای مددجویان است.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد به‌منظور رفع مشکلات بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد فقیر و نیازمند تحت حمایت پرداخت می‌شود و با توجه به حجم نیازمندی‌های مددجویان این نهاد، از خیران و نیکوکاران دعوت می‌کنیم تا با مشارکت در برنامه‌های کمیته امداد یاریگر این نهاد در زمینه برآوردن نیازهای اساسی محرومان و به‌خصوص ایتام باشند