پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کارگروه حفاظت کیفی منابع آب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از چالش های پیش رو برای کیفیت منابع آب حوزه رودخانه بشار، وجود تفرج گاه‌ها و روستاهایی می‌باشد که می توانند به عنوان منابع ریسک باعث ایجاد آلودگی منابع آب می‌شوند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز نشست کارگروه فنی حفاظت کیفی منابع آب استان با حضور اعضای این کارگروه از شرکت های آبفا، آب منطقه ای، ادارات کل منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی استان و مدعوین برگزار شد.
فیض اله پاسره در این نشست با اشاره به اهمیت مصوبات این کارگروه اظهار کرد: تصمیات و مصوبات این کارگروه باید کارشناسی و فنی باشد و همه جوانب طرح در نظر گرفته شوند.

رئیس کارگروه حفاظت کیفی منابع آب استان افزود: یکی از چالش های پیش رو برای کیفیت منابع آب حوزه رودخانه بشار، وجود تفرج گاه ها و روستاهایی می باشد که می توانند به عنوان منابع ریسک باعث ایجاد آلودگی منابع آب می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: اردوگاه گردشگری کمیته امداد استان و باغ های گردشگری بالا دست چاه های تامین آب می‌بایست بر اساس الزام برای جلوگیری از ورود آلودگی های احتمالی، نسبت به احداث چاه سپتیک و حذف چاه‌های جذبی خود اقدام کنند.

وی همچنین خواستار تعیین حریم چاه های تامین آب مادوان بر اساس استانداردهای تعیین حرائم بهداشتی شد و گفت: با همکاری منابع طبیعی و دستگا ههای ذیربط این موضوع به جد پیگیری شود.

پاسره تهیه بانک اطلاعاتی آلاینده های منابع آب را الزامی دانست و گفت: با تهیه این بانک اطلاعاتی که باید با بازدید میدانی کارشناسان دستگاههای ذیربط انجام گیرد براساس اولویت این آلاینده ها شناسایی و برطرف شوند.

وی با تقدیر از اقدامات کارگروه حفاظت کیفی منابع آب استان در مقابله با کرونا اظهار کرد: بازدید مداوم از تصفیه خانه ها و مخازن آب توسط کارشناسان و اعضای کارکروه حفاظت فیزیکی به صورت مداوم انجام شود.

پاسره خاطرنشان کرد: ورود گردشگر به برخی مناطق گردشگری از جمله سد شاه قاسم باید ممنوع شود.

انتهای پیام/د